Posted on 11-11-2018

U okviru ciciban lige za 2009.godište naša ekipa igrala je protiv Vukova iz Aleksinaca. Viđena je jedna atraktivna utakmica sa puno golova i preokreta. Prvu priliku na meču imali su naši dečaci kada je nakon prekršaja iskosa sa leve strane iz slobodnog udarca šutirao Petar Stojiljković ali je golman Vukova odlično intervenisao i poslao loptu u korner. Nakon toga još jedna slična situacija samo sa desne strane, ponovo je šutirao Petar Stojiljković ali je golman i ovoga puta bio na visini zadatka. A onda prva prilika za protivnika i odmah gol. Jedan igrač Vukova presekao je loptu na sredini povukao ka golu, naši igrači nisu izašli u blok, dopustili mu da šutira, a ovaj je neometano pogodio desni ugao našeg gola. Nije mnogo prošlo primila je naša ekipa još jedan gol, vrlo sličan prvom, šutirao je igrač sa brojem 10, a lopta je nakon šuta prošla našem golmanu Lazar Kljajiću ispod ruke. Veću sledećem napadu su naši dečaci uspeli da smanje prednost, Petar Stojiljković je pasom u prostor proigrao Andreja Nikolića, ovaj šutirao, golman odbranio ali je na odbitak natrčao Nikola Božanić i smestio loptu u mrežu. Nažalost isto kao što smo dali gol odmah kad smo pošli sa centra tako smo i primili. Jedna bezazlena loptu koja je išla po zemlji zbunila je čitavu odbranu, niko nije krenuo na nju, golman Lazar Kljajić je kasnio da je pokupi i ispred njega je uzeo loptu, predriblao ga i pogodio za 3:1 na poluvremenu.

U drugo poluvreme “šampioni” su ušli kao furija i u nekoliko napada stigli do preokreta. Prvo je Pavle Jovanović odigrao dupli pas sa Nikolom Božanićem, izbio jedan na jedan sa golmanom aleksinčana i rutinski plasirao loptu u suprotan ugao gola Vukova. Samo što se krenulo sa centra naši dečaci su izvršili pritisak na zadnju liniju loptu je uzeo Nikola Božanić povukao je ka golu, a zatim raspalio po njoj i lepim pogotkom doneo izjednačenje našoj ekipi. Nakon samo par minuta totalni preokret. Lepa akcije naše ekipe, po desnoj strani je prošao Andrej Nikolić, šutirao, ali je golman odbranio, međutim na odbijenu loptu natrčava Pavle Jovanović i ubacuje loptu u nebranjenu mrežu. Posle toga uglavnom se igralo na sredini terena, a onda pred sam kraj meča jedan igrač Vukova šutirao je iz daljine, naš golman Lazar Kljajić brani njegov šut ali umesto da odbitak pokupi naša odbrana i izbaci iz kaznenog prostora ona je smušeno delovala pa je protivnik to iskoristio i loptu poslao u mrežu. Na kraju nerešeno 4:4 u jednoj veoma zanimljivoj utakmici.

Comments Off on 2009 godište: Vukovi : Šampion Nais 4:4    Read More