Posted on 31-03-2019

Danas je svoju utakmicu u okviru ciciban lige igralo i naše 2009. godište. Utakmica se igrala na terenu OFK Niša u Panteleju, a protivnik je bila ekipa Rekreativo. Od prvog minuta videlo se da su naši momci kvalitetniji protivnik i odmah su krenuli sa inicijativom. Već posle par minuta imali smo odličnu priliku kada je iskosa sa desne strane šutirao Andrej Nikolić nakon odličnog pasa u prostor Uroša Petrovića, ipak golman gostiju je odlično reagovao i odbranio taj šut. Nakon prekršaja nad Ivanom Dačićem, naš tim dobio je slobodan udarac. Šutirao je Petar Stojiljković, odlično pogodio pod samu prečku i naša ekipa povela je 1:0. Samo par minuta kasnije prelepa akcija naših dečaka, po desnoj strani dupli pas su razmenili Uroš Petrović i Sava Stamenković, nakon toga Sava je centrirao, i pronašao Andreja Nikolića koji je samo pogodio praznu mrežu. Do kraja poluvremena imali smo još nekoliko prilika ali je samo Uroš Petrović uspeo da materijalizuje jednu kada je nakon još jedne lepe akcije izbio sam ispred gola i lepo plasirao loptu u gol Rekreativa, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 3:0.

Kapiten Andrej Nikolić strelac dva gola za “šampione”!!

Kako se završilo prvo tako je počelo i drugo poluvreme. Posle kornera za našu ekipu protivnik je uspeo da izbaci loptu ali samo do Ivana Dačića koji je ponovo centrirao, a u kaznenom prostoru se najbolje snašao Sava Stamenković i glavom pogodio za 4:0. Ubrzo zatim bio još jedna lepa akcija, ovoga puta po levoj strani, Andrej Nikolić je prošao po levoj strani, odigrao povratnu loptu, na nju je natrčao Petar Stojiljković, odlično šutirao desnom nogom i pogodio za još veće vođstvo. Za kraj možda i najlepša akcija na utakmici, opet je akciju počeo Uroš Petrović, proigrao Savu Stamenkovića u prostor, ovaj je prihvatio loptu, centrirao, a na drugoj stativi sve to je pratio Andrej Nikolić koji loptu sprovodi u nebranjenu mrežu. Treba napomenuti da je ovo protivniku bio prvi takmičarski meč ali i da su naši momci danas bili nekompletni i da su igrali i mlađi igrači Uroš Petrović i Sava Stamenković koji su uprkos tome bili jedni od najboljih aktera meča. Bravo dečaci!!

Comments Off on Ciciba liga 2009: Šampion Nais : Rekreativo 6:0    Read More