Posted on 23-04-2017

Najstariji naši cicibani u prvom kolu play-offa savladali su ekipu Proletera iz Donje Vrežine sa 2:0 na stadionu Železničara. Po prikazanom na terenu bila je ovo potpuno ravnopravna utakmica dva podjednako kvalitetna rivala. Danas je prevagu doneo najbolji igrač našeg tima Mihajlo Cvetković dvema velemajstorskim solo akcijama. Već u 5 minutu Mihajlo Cvetković prolazi između dva igrača Proletera koji ga udvajaju međutim popularni “Mixa” spicem zakucava loptu u mrežu za 1:0. Nakon toga Proleter preuzima inicijativu, u dva navrata probili su po levoj strani usledio je centaršut stvorila se velika gužva međutim Mijat Ivanović je uspeo da otkloni opasnost. Samo nekoliko minuta kasnije probili su gosti po desnoj strani usledio je udarac ali je Mihajlo Ristić bio siguran na golu “šampiona”.

Drugo poluvreme ravnopravna igra, žestoka borba vodila se na sredini terena. U odbrani u našem timu ponovo je odličan bio Ilija Đorđević koji je u nekoliko navrata uspeo da osujeti napade rivala koji u drugom poluvremenu nisu imali ozbiljnijih prilika. U 26 minutu Konstantin Antić je uspeo da dobije duel sa par igrača Proletera izbori se za udarac međutim traljavo šutira. U drugom poluvremenu briljirao je Mihajlo Cvetković koji je uspeo na sredini terena da dobije dosta duela sa protivničkim igračima a u jednom momentu vratio se da pomogne odbrani gde je bio neprelazan da bi u finišu utakmice uzeo loptu na sredini terena usledio je solo prodor kroz odbranu Proletera i rutinska realizacija za 2:0. Bravo Mikso. Veliku priliku za naš tim imao je Marko Rančić nakon solo prodora došao je u izglednu poziciju i umesto da se odluči na asistenciju on šutira pored gola. Treba pohvaliti i ostale igrače koji su bili na svom nivou ali ostaje utisak da ovoj ekipi treba zajedničkih treninga ako želimo da konkurišemo za jedno od prva tri mesta. Idemo dalje!

Comments Off on Ciciban liga 2006: Šampion Nais : Proleter 2:0    Read More