Šampion Nais : Železničar 0:0

U okviru ciciban lige za 2008. godište naša prva ekipa igrala je derbi kola protiv svojih vršnjaka iz FK Železničar Kopernikus. Maestralnu partiju prikazali su naši dečaci, ali je nam je na kraju nedostajalo malo sportske sreće, pa se protivnik izvukao sa nerešenim rezultatom. Iako se meč završio nepopularnim rezultatom 0:0 ova utakmica je bila puna uzbuđenja, lepih poteza i velike borbenosti na obe strane i prava je šteta što nije bilo golova. Utakmica je igrana na našem terenu u Donjem Komrenu popularnom “Kariskakisu”. Bolje su naši dečaci otvorili meč, imali smo jednu odličnu šansu nakon kontra napada, Vojin Stojanović je loptom u prostor proigrao Strahinju Pilovića, ovaj je primio po sredini ali zatim otišao u levu stranu pa je slabo šutirao. Nakon toga i Danilo Božanić je odlično prošao po levoj strani, zalomio ka sredini, ali mu je onda malo pre šuta lopta odskočila pa je taj udarac završio preko prečke. U jeku naše inicijative sevnula je kontra “Želje”, po levoj strani je prošao jedan njihov igrač, šutirao iskosa i pogodio prečku našeg gola. Bila je to najbolja prilika za goste na ovom meču. Nakon toga jedan slobodan udarac za nas u zoni šuta izveo je Novak Cenić, šutirao je snažno, ali je lopta prošla tik pored desne stative protivničkog gola. Do kraja poluvremena nije bilo više prilika ali treba istaći da je sudija propustio da u čak 3 situacije pokaže na “belu tačku” nakon igranja rukom Željinih igrača u svom kaznenom prostoru. Ako je u prvom bila egal utakmica, u drugom poluvremenu je na terenu postajala samo jedna ekipa, Šampion Nais. Naši dečaci su pre svega zatvorili sve prilaze našem golu i nisu dozvoljavali protivniku da uopšte stvori neku ozbiljniju šansu. U napadu smo bili i više nego opasni. Prvu odličnu priliku smo imali kada je Danilo Božanić prošao po levoj strani, zalomio ka sredini, a zatim odigrao preciznu povratnu loptu na koju je natrčao Mateja Blagojević, odlično šutirao ali je golman gostiju spretno reagovao i odbranio šut koji je išao pored same leve stative. Ubrzo zatim još jedan prodor Danila Božanića, ovog puta kroz sredinu, nanizao je par igrača, a onda bas kad je trebao da šutne, oštar prekršaj gostiju na samoj ivici kaznenog prostora. Slobodan udarac je izveo Mateja Blagojević ali je sa gol linije glavom izbacio jedan igrač Želje. Nedugo zatim, nakon jednog kornera za našu ekipu lopta koja je pala u kazneni prostor dolazi do Mateje Stojiljkovića koji sa nekih 6 ili 7 metara loptu šalje preko prečke. Pri kraju utakmice odlična kontra naših dečaka loptu u prostor je prihvatio Dušan Đorđević i taman kad je krenuo ka golu protivnik ga ruši jednim veoma oštrim startom. Slobodan udarac na ivici kaznenog prostora iskosa sa desne strane izveo je Novak Cenić ali i ovog puta neprecizno. Železničar u drugom poluvremenu zaista nije imao nijednu ozbiljnu šansu i nisu nam pripretili nijednom. Naši dečaci su odigrali fenomenalnu utakmicu, puno su trčali, borili se, bili čvrsti i skocentrisani tokom čitavog meča, jednom rečju dali su sve od sebe i prava je šteta što na kraju nismo uspeli da pobedimo jer smo na terenu to zaista zaslužili. Svaka čast momci, ovo je pravi put, samo nastavite tako i pobede neće izostati!

Mateja Blagojević (br.7) jedan od najboljih naših igrača protiv “želje”.

Šampion Nais 2 : Delijski Vis 8:0

U drugom meču igrala je naša druga ekipa protiv dečaka iz Delijskog Visa. I ovi dečaci su prikazali sjajnu igru i sa 8 golova u mreži protivnika pokazali da imaju veliki potencijal. Od samog početka smo krenuli agresivno ka golu protivnika, već u jednom od početnih napada po levoj strani je prošao Nemanja Milošević, šutirao, ali pogodio stativu. Ipak smo odmah u sledećem napadu, ovog puta po desnoj strani uspeli da postignemo gol kada je nakon prodora po desnoj strani šutirao Petar Bogdanović i pogodio suprotan ugao gola Delijskog Visa. Par minuta kasnije još jedan prodor Nemanje Miloševića po levoj strani, ponovo dobro šutira, ali ovog puta pogađa prečku, međutim odlično je to pratio Nikola Božanić i glavom je samo ubacio loptu u praznu mrežu. Na 3:0 je povisio Nemanja Milošević i postigao prvi od svoja tri gola na ovoj utakmici. Dobio je odličnu loptu u prostor od Petra Stojiljkovića, uneo je u sredinu ka golu, a zatim samo plasirao u dalji ugao gola. Do kraja poluvremena još jedna lepa akcija našeg tima, po desnoj strani je prošao Petar Stojiljković, došao skoro do gola iskosa sa desne strane, a onda odigrao povratni pas Miljanu Iliću koji pogađa nebranjenu mrežu za 4:0.

Golgeteri: Nikola Božanić strelac dva i Nemanja Milošević (br 11) strelac tri gola protiv Delijskog Visa.

Kako smo završili prvo poluvreme tako smo počeli i drugo, golom. Ovoga puta lepa akcija kroz sredinu, Nemanja Milošević je uposlio Nikolu Božanića, izbacio ga jedan na jedan sa golmanom Delijskog Visa, a ovaj onda rutinski plasirao za novi gol. Nije se dugo čekalo na još jedan gol. Slobodan udarac iskosa sa leve strane izveo je Andrija Milenković, odlično šutirao levom nogom i pogodio same rašlje gola, zaista lep prvi pogodak za Andriju. Do kraja utakmice još 2 gola u mreži Delijskog Visa, oba puta strelac je bio Nemanja Milošević i tako kompletirao svoj het-trik. Prvi od ta dva gola postigao je kada je nakon šuta Petra Bogdanovića ispratio odbijenu loptu i samo je smestio iza leđa protivničkog golmana. Poslednji gol postigao je nakon solo prodora po levoj strani nakon kog je ušao ka golu i precizno pogodio donji desni ugao za konačnih 8:0 za našu ekipu. Bravo dečaci!

Comments Off on Ciciban liga 2008: bez olova u derbiju sa “željom”    Read More