Šampion Nais : Vukovi 0:1

Danas su u okviru ciciban lige za 2008. godište na terenu u Brzom Brodu odigrane prve utakmice play-off-a i play-out-a. Naša prva ekipa igrala je protiv svojih vršnjaka iz Aleksinca, ekipe Vukova. Viđena je jedna utakmica koja uopšte nije bila lepa za oko, rastrzana igra na obe strane u kojoj su se na kraju bolje snašli gosti iz Aleksinca. Veoma nesadržajna utakmica počela je odmeravanjem snage uglavnom na sredini terena. Ni jedna ni druga ekipa nisu uspevale da povežu par tačnih dodavanja. Ipak prvu priliku na meču imali su naši dečaci kada je sa ivice kaznenog prostora šutirao Vukašin Petković ali je lopta okrznula prečku i otišla preko gola. Imali smo i 2 prilike iz slobodnih udaraca ali je Novak Cenić jednom prebacio preko prečke, a drugi put pogodio živi zid. Do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih šansi ni na jednoj strani. Kako je završeno prvo poluvreme tako je počelo i drugo. Retko su u šanse ulazili i jedni i drugi i uglavnom se prilika tražila iz nekih prekida. Jedan korner su gosti uspeli da pretvore u gol. Odličan centaršut koji je pao u samo srce kaznenog prostora naši dečaci nisu uspeli da udare loptu, bolji u skoku je bio jedan igrač Vukova i neometano pogodio dalji ugao našeg gola. Potpuno izgubljeni naši dečaci nisu uspevali da naprave jednu smislenu akciju i da dođu do gola protivnika. Veoma teško smo dolazili do šansi i prilike da uopšte uputimo udarac ka golu. Ozbiljniju šansu smo imali pri kraju utakmice kada je igrač Vukova igrao rukom u kaznenom prostoru ali se sudija neshvatljivo odlučio da svira slobodan udarac umesto “penala”. Slobodnjak je izveo Dimitrije Mitić ali je lopta otišla preko prečke. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao pa su tako Vukovi naneli našoj ekipi još jedan poraz. Prosto je neshvatljiv pad u igri naše ekipe u drugom delu sezone, nakon prvog dela u kom smo bili druga najefikasnija ekipa i delili prvo mesto na tabeli u drugom delu jedva dolazimo uopšte do šansi za gol. Malodušni pristup cele ekipe utakmicama i treninzima itekako je uzeo maha pa se postavlja pitanje dokle će ovaj pad forme da traje. Očigledno su neki pomislili da će moći bez treninga da se igraju utakmice ali nas rezultati i igre u poslednje vreme uveravaju u suprotno. U narednom periodu moraće svi da se uozbilje, da rade više nego inače i da daju svoj maksimum ukoliko želimo da izađemo iz ove krize i privedemo prvenstvo kraju na pravi način!

Železničar : Šampion Nais 3:2

Naša druga ekipa je u prvom kolu play-out-a igrala sa drugom ekipom Železničara. Mnogo sadržajnija utakmica od prethodne ali na kraju ipak pobeda “Želje” 3:2 iako smo u jednom trenutku vodili 2:0. Prvu priliku po početku utakmice imao je Nemanja Milošević nakon jedne dubinske lopte izašao ispred golmana iskosa sa desne strane ali je prilikom šuta promašio celu loptu i ta prilika je propala. Nakon toga je Petar Bogdanović lepo prošao po desnoj strani ali je onda zaustavljen prekršajem. Slobodan udarac za našu ekipu izveo je Damjan Tošić i lepim udarcem pogodio suprotan ugao protivničkog gola za 1:0. Imali su i protivnici priliku iz slobodnog udarca ali je dobro reagovao naš golman Vasilije Đorđević pa je rezultat ostao nepromenjen. Posle par propuštenih prilika naši dečaci su uspeli da izbore korner. Dobru loptu je ubacio Miljan Ilić, najbolje se ispred gola snašao Petar Bogdanović i pogodio za 2:0. Nakon ovog gola neshvatljiv pad u igri naše ekipe. Do kraja poluvremena uspeli smo da primimo čak 3 gola i dozvolimo protivniku da preokrene meč. Prvo smo loše intervenisali u odbrani, nismo uspeli da izbacimo loptu iz kaznenog prostora, jedan igrač “Želje” je uspeo da je šutne i pogodio suprotan ugao našeg gola. Samo minut nakon toga, greška Nikole Miloševića u dodavanju, presekao mu je pas jedan igrač Železničara, izašao jedan na jedan sa našim golmanom i pogodio za 2:2. Do kraja poluvremena još jedan gol u našoj mreži. Jedan igrač Železničara prošao je po desnoj strani, nanizao nekoliko naših igrača, a onda odigrao povratnu loptu na koju natrčava jedan od njegovih saigrača i pogađa za potpuni preokret. Rezultatom 3:2 se i otišlo na poluvreme ali u drugom nije bilo nekih značajnijih situacija pa to bilo to što se tiče ove utakmice. Generalno razočaravajući utisak obeju naših ekipa.

Comments Off on Ciciban liga 2008: porazi od Vukova i “želje”!    Read More