Danas je u okviru ciciban lige za 2008. godište naša prva ekipa igrala derbi utakmicu protiv ekipe Radničkog iz Niša. Utakmica je opravdala epitet derbija jer je viđena lepa utakmica, velika borba i puno golova, rezultat je bio 3:3. Već posle par minuta od početka utakmice viđen je prvi gol na meču, posle konfuzne reakcije kompletne naše odbrane jedan igrač Radničkog ubacio im se iza leđa, izašao jedan na jedan sa našim golmanom Milovanom Mitićem i pogodio za 1:0. Nije to uticalo na našu ekipu koja je nastavila sa svojom igrom i veoma brzo nakon primljenog gola uspeli smo da izjednačimo. Loptu je na sredini terena prihvatio Vukašin Petković, poneo je ka golu protivnika, nanizao nekoliko igrača, a onda šutirao i prelepim udarcem pogodio same rašlje gola Radničkog za fenomenalan evrogol. Nastavili su nakon toga naši momci sa inicijativom, a ona se isplatila kada je po desnoj strani prošao Dimitrije Mitić, poslao loptu po zemlji ka Strahinji Piloviću koji je tu loptu primio, zagradio se, a potom se okrenuo i šutirao ispod ruke golmana Radničkog za totalni preokret. Do kraja poluvremena ekipa Radničkog je iz slobodnog udarca pogodila prečku našeg gola pa se rezultat nije menjao.

Danilo Božanić (beli dres, broj 11) strelac gola za “šampione”.

I u drugom poluvremenu je naša ekipa bila bolja ali su uprkos tome prvi do gola i novog izjednačenja stižu igrači Radničkog. Jedna dubinska lopta je prošla iza leđa našoj odbrani koja je bila loše postavljena, na nju je natrčao bočni igrač Radničkog i rutinski savladao našeg golmana Milovana Mitića koji je u par navrata branio neke zicere ali ovde ništa nije mogao. Od tog trenutka na terenu je bila samo jedna ekipa. Naši dečaci krenuli su maksimalno ofanzivno. Napadi su konačno urodili plodom kada je sredinom drugog poluvremena po desnoj strani prošao Dimitrije Mitić, centrirao, loptu je odlično zahvatio Danilo Božanić i pogodio za novo vođstvo našeg tima. Nakon toga krenuli su da se ređaju naši napadi i ozbiljne šanse koje nažalost nismo uspeli da realizujemo. Prvu je imao Lazar Smiljković po levoj strani nakon što ga je proigrao Vukašin Petković koji je bio motor našeg tima i odlično je razigravao saigrače. Lazar je pokupio loptu po levoj strani, ušao skroz do gola protivnika ali onda slabo šutirao u golmana. Nakon toga je i Aleksa Mitrović prošao po desnoj strani, ali umesto da odigra povratnu loptu Strahinji Piloviću odlučio se za šut i pogodio spoljni deo mreže. Po desnoj strani je šansu imao i Dimitrije Mitić ali je ponovo šut bio nedovoljno jak. Zatim su naši momci lepo prošli kroz sredinu razmenivši pritom nekoliko dodavanja, ka golu je krenuo Danilo Božanić ali je pre samog šuta srušen pa je naša ekipa dobila slobodan udarac. Šutirao je Dimitrije Mitić ali je lopta pogodila stativu. Samo par minuta nakon toga, loptu u prostor je poslao Vukašin Petković, proigrao Danila Božanića koji je pobegao svom čuvaru, a zatim pred samim golom lažnjakom bacio na zemlju još jednog igrača Radničkog ali kada je trebao da završi tu prelepu akciju šutira pravo u golmana i još jedna velika šansa odlazi u nepovrat. Kako to obično biva u fudbalu nakon toliko promašaja stiže kazna. Nakon ispucavanja našeg golmana, na sredini terana prvi su do lopte stigli igrači Radničkog i krenuli u napad po desnoj strani. Naša odbrana koju je već sustigao umor, lako je ispala, igrač je šutirao, naš golman Milovan Mitić bio je na loptu, uspeo da odrani loptu nogom ali se ona ipak nakon toga odbila u mrežu za konačnih 3:3. Treba reći da su naši dečaci danas dali sve od sebe, odlično odigrali i bili puno bolji od velikog rivala i to uprkos činjenici da smo igrali bez 2 standardna prvotimca ali im je na kraju nedostajalo malo sportske sreće za bolji rezultat. Bilo kako bilo idemo dalje i ubuduće moramo da radimo mnogo više i napornije za izazove koji nas očekuju u play-off-u.