Posted on 20-04-2019

Danas smo u okviru ciciban lige za 2008. godište bili domaćini kola na našem terenu u Donjem Komrenu. U prvoj utakmici igrala je naša prva ekipa protiv dečaka iz Atletika. Ponovo smo bili prinuđeni da igramo bez nekoliko standardnih prvotimaca pa je i ovaj meč za nas bio veoma težak iako smo na kraju pobedili 1:0. Nisu loše počeli naši momci i već posle par minuta igre imali smo prvu priliku na meču preko Strahinje Pilovića ali je on slabo šutirao u golmana. Nakon toga je i Vojin Stojanović imao lepu priliku sa leve strane, šutirao nisko ali je lopta prošla pored gola. Ubrzo posle toga viđen je prvi i jedini gol na meču, aut za našu ekipu na desnoj strani izveo je Mateja Blagojević, povratnu loptu mu je odigrao Dimitrije Mitić, a onda je usledio centaršut na drugu stativu gde je usamljen bio naš najbolji strelac Danilo Božanić koji je lepo prihvatio loptu i poslao je nisko po zemlji u suprotan ugao gola Atletika. Posle postignutog gola odličnu priliku imao je i Lazar Smiljković posle akcije po desnoj strani ali je slabo šutirao u golmana. U drugom poluvremenu drugo lice naše ekipe, igra je delovala rastrzano, a pojedinci koji ne treniraju redovno su napravili više grešaka nego što su imali dobrih poteza. I uprkos tome imali smo prvu šansu u drugom delu, ponovo se u prilici našao Lazar Smiljković ali ga je ovog puta prečka sprečila da postigne gol. Stopostotnu šansu imali su i protivnici nakon jednog kornera, lopta je ubačena u naš kazneni prostor, niko nije uspeo da je izbaci, ona je došla do jednog igrača Atletika koji šutira sa nekih 2 metra, ali naša golman i kapiten Milovan Mitić fenomenalno reaguje i uspeva da spasi našu mrežu. Koliko je drugo poluvreme bilo loše govori i činjenica da posle ove šanse do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika ni na jednoj strani. Ostalo je još jedno kolo do kraja regularnog dela prvenstva, a onda kreću mečevi u play-off-u i trebalo bi svi da se uozbilje i krenu da dolaze na treninge i treniraju redovno jer u suprotnom neće moći da igraju ozbiljne utakmice koje nas očekuju. Već sledeći meč je veliki derbi ciciban lige Železničar : Šampion Nais dve ekipe iz samog vrha na tabeli. Idemoo!

Drugu od dve utakmice igrala je naša druga ekipa protiv ekipe Reala. Na samom startu utakmice nije bilo nekih posebnih šansi ni na jednoj strani. Ipak prvi do gola stižu gosti kada je usled loše komunikacije između golmana i odbrane Damjan Tošić loptu smestio u našu mrežu. Nakon toga usledilo je par prilika za naš tim, prvo je Nikola Božanić nakon odigranog duplog pasa sa Andrejem Nikolićem izbio sam pred golmana Reala ali je otišao previše u desnu stranu, a zatim i šutirao preko gola. Imali smo šansu i iz jednog slobodnog udarca blizu kaznenog prostora ali je Nemanja Milošević loše šutirao i nije uspeo da prebaci živi zid. U drugom poluvremenu ista situacija na terenu, po nekoliko poluprilika na obe strane, a onda još jedan autogol u našoj mreži. Nakon kornera za ekipu Reala, umesto da izbije loptu od gola Nemanja Milošević je glavom ubacio u našu mrežu. Malo posle toga i naši dečaci su napravili lepu akciju po levoj strani, dupli pas su razmenili Nikola Božanić i Petar Stojiljković, nakon toga Petar je centrairao, a na drugoj stativi je nonšalantno reagovao Andrej Nikolić i umesto da zakuca loptu u praznu mrežu dao je šansu igračima odbrane da ga stignu i izblokiraju taj šut. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao.

Danilo Božanić (beli dres, broj 11) strelac pobedonosnog gola za “šampione”.

Comments Off on Ciciban liga 2008: Šampion Nais : Atletiko 1:0    Read More