Odlučujuća utakmica za sam vrh tabele ciciban lige odigrana je na stadionu Železničara između naših cicibana i ekipe Real Niš. Naši dečaci uspeli su u finišu utakmice da sruše rivala iako smo tokom celog toka meča imali inicijativu na terenu. Real dolazi do vođstva kada je danas odlični Mateja Stoiljković vratio loptu našem golmanu Milovanu Mitiću koji pokušava da je ispuca, ali vrlo loš teren na stadionu “želje” je uticao na to da lopta odskoči i završi njemu u naručje pa je sudija meča opravdano pokazao na indirektan udarac sa nekih 7 ili 8 metara od našeg gola. Usledilo je kratko dodavanje igrača Reala i udarac na naš gol i lopta završava u mrežu za 1:0. Naša ekipa krenula je žestoko u nastavku ne bi li došli do poravnanja jer nas je u tom trenutku ovaj rezultat vodio na 3 mesto na tabeli. Korner izvodi Novak Cenić, loše boksuje loptu golman Reala, ona dolazi do Dimitrija Mitića koji je ubacio u mrežu za 1:1. Do kraja prvog dela beležimo po par prilika na obe strane ali bez promene rezultata.

Igrač utakmice: Vukašin Petković dobio je sve duele sa Markovićem i bio strelac 3 gola za “šampione”.

U nastavku naša ekipa je dominirala terenom. Ređale su se prilike i prosto je neverovatno kako nismo napunili mrežu Reala. Ključan detalj na meču uradio je naš trener Nemanja Jeremić kada je prebacio Vukašina Petkovića na levu stranu i to je urodilo plodom. Danilo Božanić iskosa prolazi dva igrača protivnika ulazi u kazneni prostor ali sa nekoliko metara pogađa golmana Reala lopta pogađa stativu i odlazi van gola. Samo nekoliko minuta kasnije kolosalna prilika za “šampione” kada je Vukašin Petković nabacio loptu golman Reala ostavlja loptu “na tacnu” Mateji Blagojeviću koji promašuje sa 5 metara praznu mrežu. “Bombardovanje” se nastavlja, Vukašin Petković dribla čak trojicu igrača Reala, šutira lopta pogađa prečku i odlazi van gola. Sredinom drugog dela ponovo agilni Vukašin Petković prolazi par igrača Reala na levoj strani ulazi u kazneni prostor i topovski pogađa pod prečku za 1:2. Ekipa Reala je sredinom drugog dela uspela samo jednom da pređe na našu polovinu i postigne gol za 2:2. Lopta je nezgodno odskočila, promašio je poslednji igrač odbrane “šampiona” Dušan Đorđević, igrač Reala izlazi jedan na jedan i rutinki pogađa mrežu. Naša ekipa nastavlja da napada Mateja Blagojević je povukao loptu kroz sredinu terena, asistirao do Danila Božanića koji prebacuje golmana Reala za 2:3. Real Niš koji nije imao izmena (došli su sa 8 igrača) pao je u nastavku igre, pa je Vukašin Petković nakon razmene dodavanja na levoj strani udarcem sa 10 metara povećao na 4:2. Konačnih 5:2 u samom finišu meča postiže isti igrač i kompletira het-trik. Jedna visoka lopta pada na glavu Vukašina Petkovića on je prima, namešta se na volej i šutira u malu mrežu za 5:2 i pobedu našeg tima.

Cicibani Šampion Naisa pokazali su da su najbolja ekipa u ligi!

Naša ekipa takmičenje ciciban lige za sezonu 2018/2019 završava na vrhu tabele sa 31 bodom. Čestitke treneru Nemanji Jeremiću na uspehu i našim dečacima na igrama tokom cele godine. Čestitke koje dolaze sa svih strana od prestavnika klubova dovoljno govore ko je pravi šampion ciciban lige. Rukovodilac takmičenja Bojan Veselinović je odlučio da neodigranu utakmicu Železničar : Nacional registruje 3:0 za zelenim stolom za “želju” i dodeli prvo mesto pomenutoj ekipi. Zašto se ta utakmica nije igrala postoje nekoliko različitih priča koje nećemo spominjati. Naša pobeda je u tome: što smo igrali do kraja, uzeli najveći broj bodova, ostavili utisak kod predstavnika drugih klubova i svih roditelja kao ekipa koja igra najbolji fudbal i koji nam čestitaju da smo jedini pravi pobednici. To je pobeda naše škole i to niko ne može da nam uzme. Bravo!!