Posted on 12-05-2019

U okviru ciciban lige za 2009. godište naši dečaci su danas na Čairu igrali protiv svojih vršnjaka iz FK Atletiko. Viđena je jedna dosta konfuzna utakmica u kojoj se bolje snašla ekipa Atletika i pobedila sa 2:1 mada je po prikazanoj igri nerešen rezultat bio realniji ishod. Od početka utakmice igalo se uglavnom na sredini terena, ni jedna ni druga ekipa nisu uspevale da povežu bar dobrih dodavanja i igra se svodila na česta ispucavanja lopte, takvoj igri doprineo je i teren koji je bio usko obeležen pa zbog gužve nije bilo prilike za neku tečniju igru. Prvu priliku na meču imali su naši dečaci nakon slobodnog udarca iskosa sa leve strane, šutirao je Nikola Božanić ali je lopta proletela tik iznad prečke. Do prvog gola ipak stiže Atletiko, nakon jedne konfuzne reakcije u našoj odbrani gde niko nije uspeo da izbaci loptu, ona dolazi do jednog igrača Atletika koji jakim i preciznim udarcem postiže gol za 1:0. Samo par minuta nakon tog gola ekipa Atletika je izborila korner sa leve strane. Centaršut po zemlji završio je u našem golu ali kroz spoljni deo mreže koji je bio pocepan, ipak sudija koji nije mogao dobro da vidi tu situaciju odlučio je prizna gol pa je tako protivnik uvećao vođstvo. Nakon tog gola naši momci su se malo trgli i konačno napravili jednu smislenu akciju kada je po desnoj strani prošao Pavle Jovanović, centrirao po zemlji, a na loptu je natrčao Petar Stojiljković i samo je plasirao u gol za 2:1. Ovim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U drugom poluvremenu ista igra kao i u prvom, ni jedni ni drugi nisu pokazali ništa što jedna fudbalska utakmica može da pruži. Bilo je dosta grešaka u pasu, puno loših prijema i nepreciznih lopti u prostor. Najbolju šansu u drugom poluvremenu imao je Petar Stojiljković nakon jednog volej udarca sa leve strane ali je lopta prošla za malo pored desne stative pa se rezultat nije menjao do kraja. Iako su naši dečaci danas prikazali veoma bledo izdanje nikako nisu zaslužili da izgube jer protivnik ni u jednom segmentu nije bio bolji ali je nažalost neregularan gol odlučio drugačije.

Comments Off on Ciciban liga 2009: Atletiko : Šampion Nais 2:1    Read More