Posted on 18-11-2018

U okviru ciciban lige za 2009.godište, naša ekipa je danas igrala protiv ekipe Fri Kik. Nažalost izgubili su naši dečaci utakmicu sa 3:0 i opet su nas naše greške koštale pobede. Od samog početka utakmice naša ekipa je imala inicijativu i pravila je pritisak na polovini protivnika. Prvu šansu na utakmici imali su naši dečaci po desnoj strani kada je Ivan Dačić proigrao Pavla Jovanovića koji je istrčao do samog gola, šutirao ali je golman gostiju sjajno odbranio. Nakon toga prilika za ekipu Fri Kika, šutirao je jedan od njihovih igrača iskosa sa leve strane ali je naš golman Ognjen Kajgana uspeo da odbrani. Par minuta kasnije nekoliko šansi za naše dečake. Prvo je priliku imao Andrej Nikolić kada je nakon prodora po levoj strani Petar Stojiljković ubacio loptu na drugu stativu, a ovaj šutirao i zamalo prebacio loptu preko prečke. Nakon toga i Petar Stojiljković je imao šansu po levoj strani ali je golman Fri Kika ponovo bio na visini zadatka i sprečio siguran pogodak. A onda iz tek druge prilike na meču Fri Kik stiže do vođstva, jedan njihov igrač uzeo je loptu na sredini terena povukao je ka našem golu, a onda raspalio po njoj iz sve snage. Šut je bio toliko jak da je prošao našem golmanu Ognjenu Kajgani kroz ruke i to je bilo 1:0 za protivnika. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika ni na jednoj strani.

U drugo poluvreme su naši momci krenuli hrabro, ali već posle par minuta smo primili gol. Veliku grešku u našoj odbrani pravi Aleksa Živković kada je krenuo u dribling kao poslednji igrač odbrane, protivnik mu je oduzeo loptu, povukao je ka golu, a zatim jako šutirao i ostavio našeg golmana bez šanse da reaguje. Nisu se predavali naši dečaci, stvarali su šanse ali je nedostajala završnica. Dobru priliku imao je Petar Stojiljković po levoj strani ali je bio previše iskosa pa je to bio lak posao za odličnog golmana Fri Kika koji je tokom utakmice presekao i nekoliko kontri naših dečaka. Priliku je imao i Pavle Jovanović sa desne strane nakon pasa u prostor koji je dobio od Vladana Kocića, šutirao jako ali je golman ponovo uspeo da odbrani. Nakon toga još jedna greška naših dečaka, ovoga puta na sredini terena Petar Stojiljković je loše predao loptu, protivnički igrači su to iskoristili presekli pas i krenuli u kontra napada iz koga postižu novi gol za ubedljivih 3:0. Do kraja meča naši dečaci su pokušali da postignu utešan pogodak, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu pa je rezultat ostao nepromenjen. Prema prikazanom na terenu naša ekipa je bila ravnopravan rival i rezultat ne odslikava pravo stanje na terenu. Ali idemo dalje!.

Comments Off on Ciciban liga 2009: Free Kick : Šampion Nais 3:0    Read More