Posted on 23-11-2019

Cicibani Šampion Naisa poraženi su od ekipe Real Niš sa 5:2 na stadionu Železničara u jednoj ravnopravnoj utakmici sa puno trčanja, borbe i dosta prilika na obe strane. Naša ekipa je vrlo loše ušla u utakmicu i već posle 10 minuta Real je vodio sa 4:0 pre svega iznuđenim greškama naših odbrambenih igrača ali i lošim intervencijama golmana koga nismo ni imali već smo rotirali igrače između stativa. Četvrti pogodak rival je postigao iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Jednu kontra napad odlično je istrčao Andrej Nikolić u duelu sa igračem protivnika biva srušen s leđa i to je “penal” za naš tim. Siguran izvođač bio je kapiten “šampiona” Petar Stoiljković za 4:1. Tako se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu potpuno ravnopravna utakmica, naša ekipa je uspela da postigne gol nakon sjajnog pasa u prostor Petra Stoiljkovića, Andrej Nikolić je izašao sam ispred gola Reala i postigao gol za 4:2. Naši dečaci su preuzeli inicijativu na terenu, odličan na sredini terena u našem timu bio je Filip Stamenković koji je dobio dosta duela sa igračima Reala, presekao nekoliko napada protivnika i dosta trčao. Takođe treba pohvaliti odbranu na čelu sa Danilom Stankovićem i Ivanom Dačićem koji su odigrali odličnu utakmicu. Konačan rezultat 5:2 rival postiže nakon loše intervencije našeg golmana tj igrača koji umesto da uhvati loptu rukama on pokušava da igra nogom i lopta odlazi u gol.

Filip Stamenković jedan od najboljih naših igrača u duelu protiv Reala.

Sve čestitke našim dečacima odigrali su odličnu utakmicu i bili ravnopravni sa jednom od najboljih ekipa u ligi ali kada nemate golmana nemožete ravnopravno igrati sa najboljima! Sledeće nedelje u poslednjem kolu igramo sa ekipom Nacionala.