Posted on 04-11-2018

Danas je svoju utakmicu igralo naše 2009 godište u ciciban ligi FS Niša. Protivnik je bila ekipa Atletiko i viđena je jedna atraktivna utakmica sa dosta golova na obe strane. Prvu priliku na meču imao je naš tim nakon što je Andrej Nikolić dobio pas u prostor od Petra Stoiljkovića, lepo i precizno šutirao ali je protivnički golman bio na visini zadatka i odbranio taj udarac. Nakon toga i Atletiko preti iskosa sa leve strane kada je naša odbrana pomalo panično reagovala a protivnik je to iskoristio i šutirao ali naš golman Lazar Kljajić odlično brani. Potom je naša ekipa imala priliku sa desne strane preko Pavla Jovanovića koga je proigrao Petar Stoiljković ali je ovaj šutiorao pored stative. Par minuta kasnije sudija je dosudio prekršaj za našu ekipu a slobodan udarac izveo je kapiten Andrej Nikolić i precizno ciljao ali golman protivnika odbranio i poslo loptu u korner. Korner je izveo Pavle Jovanović lepo centrirao na prvu stativu gde se najbolje snašao Nikola Božanić pogodio za 1:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu još bolja igra našeg tima ali je nedostajalo sreće i koncentracije u završnici. Jednu stativu pogodio je Andrej Nikolić nakon odličnog šuta i solo akcije. Nakon toga napad protivnika presekao je Petar Stoiljković krenuo ka golu i odlično šutirao desnom nogom i pogodio sam ugao gola za 2:0. Nekoliko minuta nakon toga korner za goste i iz jedne bezazlene situacijekoja nam se obila o glavu. Izveo je Atletiko korner naša odbrana je loše reagovala i rival je uspeo da ubaci loptu u mrežu i smanji prednost. Nastavili su naši dečaci sa napadima ali nismo imali sreće jer je protivnik dva puta loptu izbacio sa same gol linijenakon šuta Petra Stoiljkovića i Pavla Jovanovića. Na kraju Atletiko stiže do poravnanja kada je lopta pogodila našeg igrača u ruku u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na “penal”. Na kraju konačnih 2:2 ali je utisak da su naši momci odigrali odličan meč ali nismo imali sreće da dođemo do pobede. Idemo dalje.

Comments Off on Ciciban liga 2009: Šampion Nais : Atletiko 2:2    Read More