Kao juče za 2008. godište i danas smo u ciciban ligi za 2009. godište ugostili sve ekipe na našem terenu u Donjem Komrenu. Naš tim odigrao je dve utakmice, prvu protiv ekipe Filip Filipović, a drugu protiv FK Radnički iz Niša. U prvoj utakmici koju su naši dečaci igrali protiv “Filipa” viđena je jedna prava fudbalska predstava sa puno uzbuđenja. Prvo poluvreme proteklo je u znaku inicijative ekipe “Filipa” koja je imala više loptu u posedu, dok smo mi uglavnom pretili iz kontri. Do prve prilike na meču došli su dečaci ekipe Filip Filipović kada su uspeli da probiju našu odbranu po levoj strani ali se sjajnom intervencijom istakao naš golman Lazar Kljajić. Nakon toga još jedna šansa za “Filip”, ponovo po levoj strani i ponovo brani golman Kljajić međutim lopta se odbija do drugog igrača “Filipa” koji šutira ali pravo u našeg golmana nakon čega Ivan Dačić izbacuje loptu i raščišćava opasnost. Par dobrih kontri imali su naši dečaci po desnoj strani preko Filipa Stamenkovića, jedna takva rezultirala je golom i pravim šokom za sve prisutne. Prošao je po desnoj strani agilni Filip Stamenković, uspeo da uputi pas po zemlji na drugu stativu gde je čitavu akciju pratio Pavle Jovanović i loptu zakucao u mrežu. Do kraja poluvremena se naša ekipa odlično branila i osujetila sve napade protivnika.

Vasiliji Dimić (broj 13) jedan od najagilnijih naših igrača u mečevima sa “Filipom” i Radničkim.

U drugom poluvremenu su naši dečaci takođe krenuli čvrsto i organizovano i uspeli da odole prvim naletima ekipe Filip Filipović. Ipak nakon što smo se malo umorili došlo je do pada koncentracije i “Filipovići” su uspeli da izjednače. Jednu dubinsku loptu u prostor po desnoj strani dobio je jedan igrač “Filipa”, njega nije stigao da isprati Vasilije Dimić pa je ovaj samo bocnuo loptu bored našeg golmana. Vrlo brzo nakon toga Filip Filipović je stigao i do preokreta, prošli su po levoj strani, naša odbrana je pomalo panično reagovala i lopta se posle 2, 3 odbitka našla u našoj mreži, ovoga puta baš nismo imali sreće. Zatim smo pri rezultatu 2:1 za goste imali jednu sjajnu šansu. Prelepu akciju su napravili naši momci,prošli kroz sredinu terena, onda su dupli pas razmenili Andrej Nikolić i Petar Stojiljković nakon čega je Andrej izašao sam pred protivničkog golmana, šutirao jako, ali pravo u njega pa ovo nije bilo teško braniti. Krajnji rezultat 3:1 postavlja možda i najbolji igrač iz redova Filip Filipovića kada je po desnoj strani uspeo da primiri jednu dubinsku loptu, desnom nogom je namestio sebi na levu i zatim pogodio suprotan ugao našeg gola. Do kraja rezultat se nije menjao, a nije ni bilo nekih posebnih šansi ni na jednoj strani.

U drugom meču koji su naši dečaci igrali danas poraženi smo od ekipe Radničkog iz Niša, treba reći samo da smo u drugoj utakmici pružili mnogo slabiju partiju nego protiv Filipa koji je mnogo jači protivnik.

Comments Off on Ciciban liga 2009: Šampion Nais : Filip Filipović 1:3    Read More