Posted on 02-06-2019

Naši cicibani 2009 godište ovog vikenda odigrali su utakmicu sa ekipom Free Kick i zasluženo slavili sa 2:0. Utakmica je igrana na stadionu Proletera u Donjoj Vrežini. U prvom poluvremenu naša ekipa je imala blagu inicijativu na terenu ali i mnogo više prilika za postizanje gola. Prvu priliku imao je Sava Stamenković kada je izašao iskosa sam ispred gola gostiju međutim igubio korak i slabo šutirao. Naša ekipa dolazi do vođstva sredinom prvog dela kada je nakon kombinacije ispred kaznenog prostora Free Kicka lopta došla do Petra Stoiljkovića koji snažnim udarcm pogađa sam ugao gola protivnika. Gosti su preko kontra napada opasno pretili ali u našoj odbrani briljirao je Ivan Dačić koji je dobio skoro sve duele sa napadačima rivala. U finišu prvog dela Filip Stamenković je probio kroz sredinu terena lopta se odbila i došla do Uroša Petrovića koji je bio samo na nekoliko metara od gola međutim odlučili smo se za dodavanje i uspeli smo da vežemo nekoliko sjajnih dodavanja u kaznenom prostoru Fri Kika međutim nikako nismo uspeli da pogodimo mrežu. Na poluvremenu 1:0 za naše dečake.

U nastavku bolje izadnje ekipe Free Kick međutim na našem golu briljirao je Danilo Stanković koji je najmanje u tri navrata skinuo sigurne pogotke. Međutim naša ekipa je na samom startu postigla drugi gol. Odbrambeni igrač Free Kicka pokušao je da vrati loptu svom golmanu, međutim dodao je loptu u noge Pavlu Jovanoviću koji je bio sam ispred gola i snažnim udarcem pogađa mrežu za 2:0. Nakon toga dve kolosalne prilike za Free Kick. Napadač rivala izlazi sam ispred našeg gola ali šutira traljavo direktno u našeg golmana a samo nekoliko minuta kasnije igrač sa brojem 7 u redovima protivnika snažno šutira sa ivice kaznenog prostora ali sjajno reguje naš golman Danilo Stankoić i vadi loptu iz samog ugla našeg gola. Napadi rivala se nastavljaju, igrač Free Kicka snažno šutira iz našeg kaznenog prostora  lopta pogađa prečku i odbija se u polje. Naša ekipa u nastavku imala je odličnu priliku preko Andreja Nikolića koji je dobio sjajnu loptu u prostor od Uroša Petrovića ali vrlo loše reagovao i šansa je propala.

Na kraju zaslužena pobeda za naše dečake, mada smo danas imali i malo sreće. Kada je naša ekipa u kompletnom sastavu predstavlja jednu ozbiljnu ekipu koja zna da igra fudbal. Ipak rezultati ovog proleća nisu bili na nivou kvaliteta igara ove ekipe. Nadamo se  boljim danima za ovu generaciju.

Comments Off on Ciciban liga 2009: Šampion Nais : Free Kick 2:0    Read More