Posted on 25-11-2018

Naši cicibani 2009. godište su danas u okviru svoje lige odigrali utakmicu protiv svojih vršnjaka iz Viteza. Viđena je jedna tvrda utakmica sa dosta borbe u kojoj su naši dečaci bili oslabljeni jer su čitav meč odigrali sa igračem manje. Od prvog minuta su naši dečaci krenuli hrabro iako svesni da imaju igrača manje, uprkos tome imali smo prvu priliku na meču kada je po desnoj strani prošao Pavle Jovanović, šutirao, ali nedovoljno jako pa je golman Viteza lako odbranio. Nakon toga je i protivnik imao jednu šansu kada je iskosa sa desne strane šutirao jedan njihov igrač ali je Nikola Božanić koji inače nije golman sjajno odbranio. Par minuta kasnije još jedna izgledna prilika za našu ekipu, po levoj strani je Petar Stojiljković proigrao Andreja Nikolića, ovaj je prošao skoro do gola i mada je na drugoj stativi imao bolje rešenje u vidu slobodnog Pavla Jovanovića, odlučio se za šut ali veoma slabo pa je to bio lak posao za golmana “vitezova”. Lepu priliku smo imali i iz jednog slobodnog udarca, ali je Uroš Petrović šutirao pored gola. Do kraja poluvremena protivnik je imao još jednu izglednu šansu kada je naša odbrana lako izigrana pa je njihov igrač neometan šutirao sa nekih 8 metara iskosa sa desne strane ali se ponovo istakao Nikola Božanić odličnom intervencijom pa je rezultat ostao nepromenjen.

U drugom poluvremenu viđena je ista slika, uglavnom se igra odvijala na sredini terena, a naša ekipa je vrebala svoju šansu iz brzih kontri. Jednu takvu smo imali kada je Sava Stamenković oduzeo loptu, dodao je do Uroša Petrovića, a ovaj je pasom u prostor proigrao Pavla Jovanovića koji je došao skoro do gola ali baš kada je hteo da šutne protivnik ga je sustigao i izblokirao. Nakon toga sudija je dodelio jedan slobodan udarac za našu ekipu iskosa sa leve strane, Pavle Jovanović je namestio loptu, šutirao pored živog zida ali je lopta pogodila samo stativu. Već u jednom od sledećih napada odlična kontra naših dečaka, po levoj strani je Petra Stojiljkovića proigrao Andrej Nikolić, ovaj došao skroz do gola, izborio sebi čistu poziciju za šut, ali se umesto šuta opredelio za pas Pavlu Jovanoviću na drugoj stativi, a njemu je lopta prešla preko noge i još jedna odlična prilika je propala. Kako to obično biva kada se promaše ključne prilike stigne kazna. Iz jednog bezopasnog napada, protivnik je šutirao iz daljine, Nikola Božanić je odbranio ali se lopta srećno odbila baš na nogu njihovom igraču koji je samo sproveo u nebranjenu mrežu. Do kraja utakmice naši dečaci su dali sve od sebe ne bi li stigli do izjednačenja ali jednostavno nisu imali snage jer su već dosta pretrčali sa igračem manje, pa je ostalo konačnih 1:0 za Vitez. Uprkos porazu treba čestitati ovim dečacima koji su danas došli i hrabro se borili čitav meč neodustajući nijednog trenutka iako su bili brojčano manje. Pojedini roditelji  osim što nisu doveli svoju decu na prvenstvenu utakmicu nisu se ni udostojili da jave treneru da na njih danas ne računa i zbog toga biće kažnjeni što su drugare, trenera i klub ostavili na cedilu.

Comments Off on Ciciban liga 2009: Šampion Nais : Vitez 0:1    Read More