Posted on 19-05-2019

Dečaci 2009. godište danas su svoju utakmicu igrali protiv svojih vršnjaka iz OŠF Vukovi iz Aleksinca. Dobro je naša ekipa počela ovu utakmicu, imala je na početku više od igre, a prvu priliku imali smo iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane kada je Pavle Jovanović šutirao ali je za malo bio neprecizan. U tim uvodnim minutima bila je veoma izjednačena utakmica, a onda smo primili gol koji je po svemu sudeći prelomio čitav tok meča. Jedan slab šut koji je protivnik uputio po zemlji i koji je trebao da bude lagan za našeg golmana Ognjena Kajganu neshvatljivo mu je prošao ispod ruke i završio u našoj mreži. Nakon samo par minuta još jedna greška našeg golmana kada je ispustio još jednu laku loptu na koju je natrčao jedan igrač Vukova i rutinski ga prebacio. Nakon ovih kiks golova naši dečaci su dosta pali iako uopšte nisu bili loši na terenu. Ipak nismo uspevali da stvorimo pravu šansu dok je protivnik koristio svoje. Činilo se da je svaki njihov šut potencijalna opasnost za naš gol. U jednoj akciji gde je naša odbrana loše reagovala, protivnik je napravio višak, prošao kroz sredinu, a onda je jedan njihov igrač rutinski plasirao loptu za 3:0. Nekoliko trenutaka kasnije, još jedan gol u našoj mreži. Nakon kornera za Vukove, nismo uspeli da na pravi način izbacimo loptu iz našeg kaznenog prostora, ona je došla do jednog od igrača Vukova, a on je raspalio po njoj i pogodio dalji ugao našeg gola. U drugo poluvreme su naši momci krenuli mnogo organizovanije i sa promenom na golu, umesto slabog Ognjena Kajgane na gol je stao igrač Vladimir Kocić koji se mnogo bolje pokazao. Odmah na samom početku drugog poluvremena lepa akcija po desnoj strani gde je danas bio Pavle Jovanović, jedan od najagilnijih u našoj ekipi. Pavle je dobio pas u prostor od Petra Stojiljkovića, ušao ka sredini i golu Vukova, a onda plasirao loptu u bliži golmanov ugao. Pokušavali su naši dečaci i iz prekida da zaprete golu Vukova, dobru šansu imao je Nikola Božanić iz slobodnog udarca ali je lopta završaila tik iznad prečke. Dobru priliku je imao i Andrej Nikolić nakon jedne dubinske lopte po sredini ali se dugo nameštao na šut pa je ova prilika propala. Pri kraju meča krenuli smo na sve ili ništa i sve krate bacili na napad ali se to nije isplatilo. Jedan kiks Ivana Dačića na sredini terena protivik je iskoristio da mu oduzme loptu i krene u kontru, izašli su jedan na jedan sa našim golmanom i rutinski rešili ovu situaciju za konačnih 5:1. Prioritet naše ekipe je da reši pitanje golmana za narednu sezonu i rezultati biće mnogo bolji.

Aleksa Živković (desno) desni bek Šampion Naisa!

Comments Off on Ciciban liga 2009: Šampion Nais : Vukovi 1:5    Read More