U naredna dva kola, tačnije u 13. i 14., nastavku zgusnutog rasporeda naša selekcija 2010 godišta je zabeležila pobedu i poraz. U prvoj utakmici savladana je ekipa Top Stara, ubedljivo rezultatom 3-0, mada je s obzirom na neiskorišćene šanse rezultat mogao da bude znatno ubedljiviji. U vođstvo našu ekupu doveo je Luka Mihajlović bukvalno u prvom minutu, ukrao je loptu koja je izvedena sa centra, predriblao jednog protivničkog igrača i levom nogom pogodio mrežu, 1-0. U nastavku lepo su kombinovali Luka Ilić i Sergej Lutovac, loptu dobija ovaj prvi, šutira, protivnički igrač blokira, lopta mu se opet odbija u noge gde iz drugog puta šalje loptu u mrežu za 2-0. U nastavku Luka Ilić je ponovo u centru pažnje i postiže svoj drugi pogodak, kad je iskoristio nepažnju protivničkih odbrambenih igrača, ukrao loptu i lepo pogodio za 3-0. Veliku priliku da kompletira het-trik Luka Ilić propustio je nakon kornera sa desne strane kada mu je lopta lepo došla na drugu stativu a on glavom promašio ceo okvir gola. Ekipa Top Stara je kad tad prelazila centar i možda jednom uputila udarac ka našem golu, jer su naši dečaci dominirali tokom cele utakmice i uglavnom se sve igralo na polovini protivnika. Kolosalnu šansu promašuje Janko Jovanović kada mu je sa desne strane poslao na drugu stativu Andrija Petković, a on promašio prazan gol. Bilo je tu još nekoliko šuteva sa distance, mnogo kornera iz kojih smo promašivali gol. Sve u svemu dominantna igra naše ekipe. Bravo!

Luka Mihajlović (plavi dres) strelac prave “bombe” protiv Top Stara.

U drugoj utakmici šansu su dobili svi igrači 2010 godišta koji su u takmičarskoj rotaciji, neke smo dečake odmorili i doživeli smo poraz od ekipe Kopernikus Železničara 3-0. Rezultat zaslužen, možda previsok i nerealan, ali s obzirom na lošiju igru nego protiv ekipe Top Stara, poraz je bio neminovan. Početak utakmice izjednačen i uglavnom igra na sredini terena sve do trenutka kada je ekipa Železničara izvela slobodnjak sa preko dvadeset metara. Protivnički igrač šutira ne tako jako, lopta je letela pravo u ruke našem golmanu na ovoj utakmici Faresu Alnajaru, koji ispušta iz ruku,na nju natrčava protivnički napadač i šalje je u mrežu. Nastavili su naši dečaci da se bore i da napadaju, već u narednoj akciji Luka Stojanović promašuje zicer sa desne strane, protivnički golman mu brani jedan na jedan. U nastavku igre ponovo kiks gol. Loptu je Andrija Petković lagano vratio u noge našem golmanu na ovoj utakmici Faresu Alnajaru tragičaru utakmice koji je promašuje i lopta ulazi u gol za 0-2. Dva kiks gola i jednoj egal utakmici utiču previše na moral ekipe koja se dobro borila i stvarala kakve takve šanse bez obzira na slabu igru, pa je na gol morao da stane jedan od igrača da brani i bilo je bolje. Dobru loptu u prostor Luka Mihajlović šalje ka Davidu Saviću na levoj strani, on hvata volej iz trka, međutim loptu brani protivnički golman koja je išla pod samu prečku. Petar Krstić je namestio loptu iz slobodnog udarca i šutirao pored same stative, međutim protivnički golman i to “skida”. Do kraja utakmice smo dali sve na napad i probali do stignemo do pogotka međutim nismo uspeli, već smo primili još jedan pogodak iz kontra napada za konačnih 3-0. Slaba igra dečaka koji su dobili šansu da se dokažu i pokažu ali nisu opravdali očekivanja. Biće bolje,idemo dalje!

Comments Off on Ciciban liga 2010: pobeda i poraz za “šampione”!    Read More