Posted on 27-10-2018

Šampion Nais : Arena 3:2

Cicibani 2010.godište danas su odigrali dve vrlo interesantne utakmice sa dosta golova. Prva utakmica odigrana je protiv Arene na njihovom terenu gde je viđen veliki preokret i velika borba svih dečaka. Arena je povela posle 5 minuta nakon brzog kontranapada kada je napadač Arene izašao sam ispred našeg golmana, koji je zapravo igrač, i donosi prednsot 1:0. Ubrzo posle ovog gola Sava Stamenković osvaja loptu na sredini terena prolazi po desnom boku i asistira Pavlu Cvetkovu na drugu stativu koji je šalje u praznu mrežu 1:1. Imao je Sava Stamenković još dve dobre situacije, prvu na asistenciju Pavla Cvetkova ali je traljavo šutirao, a drugu kada je odigrao dupli pas sa Urošem Petrovićem i tada bio za malo neprecizan. Arena opet stiže do prednosti u finišu prvog poluvremena kada preciznim udarcem iz slobodnog udarca postižu gol i to je 2:1. U dugom delu smo krenuli maksimalno ofanzivno ali posle jedne gužve ispred našeg gola sudija pokazuje na belu tačku. Na našem golu Luka Mihajlović pravi bravuroznu intervenciju a kasnije će se ispostaviti preokreće meč u našu korist. Vrlo brzo posle odbranjenog penala lepa akcija po desnoj strani i precizan udarac Andreja Mitića za 2:2. Krenula je Arena po svoj treći gol ali je odbrana “šampiona” danas bila vrlo sigurna i bila dobro postavljena. Na samom kraju posle centašuta Alekse Marjanovića, Pavle Cvetkov reaguje iz prve i pogađa prečku lopta se opet odbila do njega ali je odbrambeni igrač napravio faul nad njim što je bilo dovoljno za još jedan penal sada za “šampione”. Siguran izvođač je kapiten Uroš Petrović koji postavlja konačnih 2:3. Svaka čast svim akterima ove utakmice jer smo opet igrali bez standardnog golmana iz opravdanih razloga ali smo i bez njega izborili vrednu pobedu.

Kapiten Uroš Petrović igrač odluke u pobedi nad Arenom.

Šampion Nais : Svrljig 3:1

U drugoj utakmici danas igrali smo protiv Svrljiga gde smo krenuli sa novajlijom u timu i sa decom koja su imala manju minutažu u prethodnoj utakmici. Viđena je velika borba za svaku loptu a debitant na današnjem meču Sergej Lutovac je pobrao velike aplauze kada je prošao po desnom boku i preciznim udarcem pogodio suprotni ugao gola za prednost “šampiona”. Imali smo još dve dobre prilike ali su neprecizni bili Andrej Stanojević a potom i Luka Ilić. Ovim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu gosti dolaze do izjednačenja iz slobodnog udarca kada je Aleksa Marjanović za malo bio kratak da odbrani snažan udarac 1:1. Krenuli su “šampioni” u totalnu ofanzivu što se vrlo brzo isplatilo kada je Sava Stamenković razmenio dodavanja sa Sergejem Lutovcem, izašao jedan na jedan sa golmanom i pogodio gol preciznim udarcem 2:1. Konačni rezultat postavio je Luka Ilić posle odbitka kada lobovao golmana 3:1. Do kraja nije bilo izglednih prilika. Treba čestitati svim dečacima na velikoj želji i zalaganju a kad tako igraju i rezultat je neizbežan.

Comments Off on Ciciban liga 2010: pobede nad Rudarom i Arenom!    Read More