Radnički Niš : Šampion Nais 2:2

Na terenu sa veštačkom travom OŠ Duško Radović naši dečaci generacije cicibana 2010 godište odigrali su dve prvenstvene utakmice, gde su u prvoj utakmici igrali nerešeno sa Radničkim ukupnim rezultatom 2:2. Dok su u drugoj utakmici igrali protiv Železničara ostvarili ubedljivu pobedu  5:2. Na prvoj utakmici protiv Radničkog, na samom startu, lepo smo otvorili meč i prvi došli do pogotka preko Uroša Petrovića koja se najbolje snašao ispred protivničkog gola. Tokom celog prvog poluvremena stvarali smo šanse i imali inicijativu gde smo stigli i do drugog pogotka kada je Uroš Petrović dugom loptu iz kontre na drugu stranu dodao do Lazara Petkovića koji prolazi jednog protivničkog igrača i izlazi jedan na jedan sa golmanom, i pogađa golmana gde se dalje odbija do Luke Mihajlovića koji je sjanim sprintom ispratio situaciju i postigao pogotak. U drugom poluvremenu nastavljamo sa daljom incijativom i stopostotnim šansama koje nismo iskoristili. Pavle Cvetkov je u dva navrata izlazio sam ispred gola Radničkog ali je veoma loše reagovao i oba puta promašio ceo okvir gola, i kako to biva u fudbalu sledi kazna. Prvi pogodak protivnička ekipa je  postigla iz prekida sa leve strane, tačnije preciznim šutem uz samo prečku lopta ulazi u gol gol. Posle primljenog prvog pogotka i dosta neiskorišćenih prilika dolazi do pada igre i ubrzo primamo i drugi gol, šutem sa distance sa leve strane lopta se od stative odbila u gol uz dosta sreće.

Po prikazanom na terenu stiče se utisak da je naša ekipa zaslužila pobedu u ovom meču.

Šampion Nais : Železničar 5:2

Na drugoj utakmici protiv “Želje” ubedljiva pobeda našeg tima od 5:2. Potpuno identični start kao sa prve utakmice, gde od samog početka stvaramo šanse i prvi stigli do pogotka koji je postigao Sava Stamenković iz kornera kada je volej udarcem zakucao loptu u mrežu. U daljem nastavku Pavle Cvetkov dobija pas u dubinu po sredini i izlazi jedana na jedan sa golmanom protivnika i ovog puta rutinski pogađa mrežu za 2:0. Treći pogotak za našu ekipu postogao je kapiten Uroš Petrović. Pri kraju prvog poluvremena protivnička ekipa uspeva da postigne pogotka iz loše reakcije naše odbrane. Drugo poluvreme se nastavlja u istom ritmu, gde su naši dečaci nastavili sa pritiskom i inicjiativom na protivnički gol, pa četvrti pogotak postiže Pavle Cvetkov, koji se iskupio za meč protiv Radničkog i postiže svoj drugi pogotak na meču. Još jedan pogotak za našu ekipu postiže Andrej Mitić šutem sa desne strane sa nekih 9 metara udaljenosti od gola. Protivnička ekipa je uspela da postigne još jedan pogodak pre svega nesmotrenom reakcijom našeg golmana koji je promašio ceo fudbal i tako ublaži poraz ukupnim rezultatom 5:2. Na današnjem meču naš tim je bio oslabljen neigranjem Dimitrija Nešića. Sve čestitke za naše dečake. Sledeće nedelje u poslednjem kolu očekuju nas dve utakmice protiv Nacionala i Vukova.

Naši najmlađi dečaci 2011 godište ovog vikenda nisu igrali svoje utakmice pa smo slobodan vikend iskoristili da odigramo utakmicu dveju naših ekipa Šampion Nais beli protiv Šampion Nais plavih na našem igralištu u Donjem Komrenu gde rezultat nije bio u prvom planu.