Naši cicibani 2010 godište odigrali su derbi utakmicu sa ekipom Radnički iz Niša i pobedili sa 3:2. Veoma interesantna i kvalitetna utakmica viđena je na veštačkoj travi u Brzom Brodu. Naša ekipa imala je blagu inicijativu na terenu međutim nismo uspeli da prvi dođemo do vođstva. Već u 5 minutu Pavle Cvetkov izlazi levo iskosa sam ali šutira pored gola. U 8 minutu Lazar Petrović je s leđa srušen u kaznenom prostoru Radničkog i to je “penal” za naš tim. Uroš Petrović šutira ali golman Radničkog sjajno brani, lopta se odbija do Lazara Petrovića koji ima čistu situaciju ali šutira traljavo. Već u sledećem napadu igrači Radničkog probijaju po našoj levoj strani i uspevaju da pogode mrežu za 0:1. Par izmena u našem timu uticalo je na našu igru pa je nakon kornera sa naše desne strane lopta prebacila sve naše igrače došla do igrača Radničkog koji plasira u mrežu za 0:2. Tako se otišlo na odmor.

Kapiten Uroš Petrović (broj 10) strelac dva gola za naš tim protiv Radničkog !

U nastavku igre veliki preokret. Par rotacija u našem timu doprinelo je boljoj igri u ofanzivi našeg tima. Pavle Cvetkov se izborio za loptu dodao do Uroša Petrovića koji šutira u sam ugao gola Radničkog za 1:2. Ofanziva “šampiona” se nastavlja, razigrao se Pavle Cvetkov koji je nanizao par igrača Radničkog iskosa i zakucao loptu u mrežu za 2:2. Naša ekipa nastavlja da napada Dimitrije Nešić je prošao desnom stranom odigrao paralelnu loptu na 10 metara od gola na koju natrčava Pavle Cvetkov ali šutira visoko preko gola. Radnički je pokušavao preko kontra napada ali danas u odbrani briljirao je Sava Stamenković koji je dobio 90% duela sa igračima Radničkog. Korner za “šampione” izvodi Pavle Cvetkov na drugu stativu najviši u skoku je kapiten Uroš Petrović koji pogađa mrežu za 3:2 i veliki preokret i pobedu “šampiona”.

S obzirom da smo prošle godine doživeli poraz od istog rivala sa 4:1, vidi se napredak jer je ove godine naša ekipa igrala mnogo bolje i uspela da pobedi. Bravo idemo dalje!!

Comments Off on Ciciban liga 2010: Šampion Nais : Radnički Niš 3:2    Read More