Posted on 06-10-2019

U 4. kolu lige ciciban za 2010 godište naši igrači igrali su derbi protiv ekipe FK Real Niš. Utakmica sa dosta dinamke, uzbuđenja i lepog fudbala pripalo je ekipi FK Real Niš ukupnim rezultatom 3:5.  Početak utakmice obeležio je loš start naše ekipe gde je protivnik iskoristio i u samom početku poveo sa 0:1. Posle primljenog gola dolazimo k’sebi gde uglavnom napadamo preko bokova, sa desne preko Andreja Stanojevića i leve strane Luka Mihajlović koji je uspešno uspevao da pobegne protivničkoj ekipi i uđe u gol šansu, ali nažalost bez dobre završnice. U daljem nastavku našom inicijativom pretimo iz prekida preko Save Stamenkovića i šutevima iz sredine terena preko Uroša Petrovića i Pavla Cvetkova. U završnici prvog poluvremena iz kontre sa leve strane Luka Mihajlović ulazi u peterac protiničke ekipe gde ga ruši protivnički igrač i sudija svira kazneni udarac za našu ekipu, kapiten Uroš Petrović je sjajno izveo “penal”, sigurnim šutem po zemlji u sam ugao desne strane gde se golman baca u levu i to je gol za našu ekipu.

Pravo uzbuđenje počelo je u drugom poluvremenu gde smo videli čak 6 pogotka. Početak drugog poluvremena naši igrači uspevaju da postignu gol i povedu sa 2:1 golom Luke Mihajlovića koji je posle gužve u golmanskom prostoru i šuta Pavla Cvetkova najbolje snašao. Posle postignutog pogodtka dolazi do pada koncetrancije i loše reakcije naše odbrane gde primamo gol i to je  2:2. Još jednim golom protivnička ekipa uspeva da dođe sredinom drugog poluvremena iz nepostojećeg jedanesterca koji sudija poklanja protivničkog ekipi, uz dosta sreće posle odbrane našeg golmana Mihajla Milosavljevića lopta se odbija u gol. U daljem nastavku vidjena su još 3 pogotka, naši momci uspevaju 5 minuta pre kraju da izjednače iz kontre preko Lazara Petkovića koji dobija loptu u prostor od kapitena Uroša Petrovića ulazi u petarac i jedan na jedan sa golmanom rešava pogotkom. U daljem nastavku Real Niš postiže još dva pogotka jedan iz loše rekacije naše odbrane šutom sa distance gde je naš golman bio nemoćan, i poslednji gol na utakmici viđen je na kraju utakmce kada na ispucanu loptu sa pola terena lopta ulazi u gol, lošom rekacijom našeg golmana Mihajla Milosavljevića. Više sreće drugi put za naše dečake.