U prvom kolu ciciban lige za dečake rođene 2011 godine naša ekipe se sastala sa ekipom Filip Filipović na veštačkoj travi OŠ Dušan Radović. S obzirom da ekipa Filip Filipović važi za najbolju ekipu u toj generaciji u Nišu, naši dečaci su pružili žestok otpor i u drugom poluvremenu bili čak i bolja ekipa. Protivnik je brzo poveo iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara pogodio je protivnički igrač suprotan ugao našeg gola i nemoćan je bio naš golman Vasilije Milenković koji je u drugom poluvremenu bio fenomenalan. Nedugo zatim ekipa “Filipa” je na našu grešku i nesmotrenosti u odbrani došla do prednosti od 2:0. Od tog momenta naša ekipa počinje da igra onako kako može i zna. Ilija Mitić iz slobodnog udarca pogađa stativu. Odmah zatim Viktor Veljić je slabo reagovao ispred protivničkog gola i promašio izrazitu šansu za postizanje pogotka.

U drugom poluvremenu daleko bolja igra naših dečaka. Samo što je krenula igra u nastavku, zicer sa protivničkim golmanom imao je Janko Jovanović, međutim šutira traljavo pravo u protivničkig golmana. Aleksa Marjanović u narednom napadu dobija loptu u prostor, protivnički golman ga ruši i to je penal za naš tim. Loptu je namestio Lazar Jovanović i zakucao loptu pod samu prečku za 2:1. Nastavila je naša ekipa da napada,u novoj šansi je Aleksa Marjanović lepo je probio po levom boku i krenuo ka protivničkom golu, dobro šutira ali lopta prolazi pored same stative. Nedugo zatim slobodan udarac izvodi Lazar Jovanović, lopta je išla ka golu, međutim glavu je podmetnuo protivnički igrač i spasio gol. Ekipa “Filipa” je na karakterističan način pokušavala kroz pas igru i na kontra napada da ugrozi naš gol, međutim sigurni su bili naši defanzivci na ovoj utakmici i skoro uvek uspešno reagovali. Na kraju smo sve snage dali u fazi napada i pokušali da makar poravnamo rezultat, ali smo na jedan kontra-napad primili i treći pogodak sto je bio i krajnji rezultat 3:1. Veoma dobra igra naših dečaka koji će u narednom periodu napredovati iz utakmice u utakmicu i verovatno postizati sve bolje rezultate jer oni to zalaganjem na treninzima i svojim radom zaslužuju. Bravo “šampioni” i idemo dalje!

Sledeće nedelje prvenstvene utakmice kreću i naši cicibai 2010 i 2012 godište. Srećno!!

Comments Off on Ciciban liga 2011: Filip Filipović : Šampion Nais 3:1    Read More