U 3.kolu ciciban lige za dečake rođene 2011 godine naša ekipa sastala se sa drugom ekipom Filip Filipović i slavila rezultatom 1:0. Redovno kolo ciciban lige za 2011 godište ovog vikenda je igrano u Svrljigu po veoma teškom vremenu i visokoj temperaturi. Naša ekipa igrala je bez standardnog golmana Vasilija Milenkovića, međutim naši dečaci su se borili i dominirali tokom cele utakmice i zasluženo slavili. Ekipa Filip Filipović se jako dobro pokazala, organizovano branila, pretila iz kontranapada i veoma borbeno igrala tokom čitave utakmice. U prvom poluvremenu se uglavnom igralo na protivničku polovinu, ali nikako nismo imali završni pas kako bi ugrozili protivnički gol. Dobro je po desnoj strani probio Luka Stojanović, vratio povratni pas ka Viktoru Veljiću, međutim on loše zahvata loptu i propušta dobru šansu. Dušan Petrović je dobio loptu na levoj strani prošao nekoliko protivničkih igrača, poslao pas ka Janku Jovanoviću koji šutira, ali lopta pogađa spoljni deo mreže. Sergej Lutovac je dobio jedan duel na sredini terena, lepo poneo loptu, ali je traljavo šutirao. Sve u svemu dosta čvrsto prvo poluvreme koje se završava bez golova.

Aleksa Marjanović (broj 7) strelac pobedonosnog gola za “šampione” protiv “Filipa”.

U drugom poluvremenu smo krenuli malo ofanzivnije i prelaskom Alekse Marjanovića u napad dosta dobili na agresivnosti i opasniji smo bili po gol protivnika. Upravo Aleksa je dobro prošao po desnom boku, centrirao, ali u samoj gužvi na metar ispred gola protivnika nismo uspeli da ubacimo loptu u prazan gol. Nedugo zatim ponovo je u centru pažnje Aleksa Marjanović, koji izbačenu loptu od strane naše odbrane lepo ispratio na desnoj strani, namestio loptu i pogodio sam ugao za veliku radost i vođstvo od 1:0. Luka Stojanović je predriblao protivničkog igrača po desnoj strani, poslao pas ka Dušanu Petroviću koji na prazan gol šutira pravo u golmana “filipovića” i rezultat je ostao  nepromenjen. Teška utakmica za sve igrače i zaslužena pobeda našeg tima. Moramo posebno da se zahvalimo braći Janku i Lazaru Jovanoviću koji su u odsustvu golmana pristali da čuvaju gol našeg tima na ovoj utakmici i time značajno doprineli ovoj pobedi. Bravo i idemo dalje!

Comments Off on Ciciban liga 2011: Šampion Nais – Filip Filipović 1:0    Read More