U poslednjoj takmičarskoj utakmici u ovoj godini lige FS Niša za najmlađe cicibane, na terenu veštačke trave na Čairu, naši dečaci odmerili su snage protiv vršnjaka iz škole fudbala Filip Filipović 2 i ostvarili pobedu 3:2. Od samog početka krenuli smo da napadamo i prvi stigli do pogotka koji je postigao Ilija Mitić sjajnim i preciznim šutem iz slobodnog udarca. U daljem nastavku uspevali smo da dođemo do gola i u par navrata pripretimo šutem iz daljine, ali protivnički igrači su se uspešno branili. Na sredini prvog poluvremena protivnička ekipa iz kontra napada dolazi do izjednačenja, kada smo loše reagovali na jednu visoku loptu koja se odbila do napadača gostiju koji iz gužve uspeva da je ubaci u mrežu pa se na poluvremenu odlazi sa nerešenim rezultatom.

Ilija Mitić (sa loptom) strelac sjajnog gola za “šampione” iz slobodnog udarca.

Početak drugog poluvremena “filipovići” su imali priliku da povedu i dođu do vođstva, ali sjajnom intervencijom našeg kapitena i golmana Vasilija Milenkovića nisu uspeli da realizuju svoju šansu i rezultat ostaje nepromenjen. Ubrzo posle propuštene šanse protivničke ekipe uspevamo da potignemo gol i to iz kornera koji je sjajno izveo Vojin Ranković gde lopta prolazi između prve stative i golmana i završava u mrežu. Još dva gola viđena su na obe strane, prvi odnosno treći pogodak za naš tim postigao je Luka Stojanović koji se najbolje snašao posle odbijene lopte, posle šuta Sergeja Lutovca i preciznim šutem po zemlji pogađa mrežu za 3:1. Naš trener Marko Nikolić je tada promenio ceo sastav pa gosti postižu svoj drugi gol u poslednjim trenucima meča gde je krajnji rezultat bio 3:2 za “šampione”. Sve čestitke za naše dečake i za novu pobedu za kraj jesenjeg dela prvenstva. Bravoo!!

Comments Off on Ciciban liga 2011: Šampion Nais : Filip Filipović 3:2    Read More