Posted on 15-05-2016

Soko : Šampion Nais 1:1

cicibani 2005 godište

Ovog nedeljnog popodneva po veoma sparnom vremenu naši Šampioni su odigrali 2 utakmice. U prvoj utakmici smo igrali sa ekipom Soko i tek što se krenulo sa centra bili smo u zaostatku. Taj gol nas je “probudio” i krenula je bolja igra i potpuna inicijativa. Ubrzo je Stefan Stojanović imao šansu na centaršut Lazara Stojkovića, ali lopta je prošla pored gola. Danas odlični Petar Krstev je lepo prošao po desnoj strani, ali umesto povratne lopte šutirao je na gol ali biva izblokiran. Ređale su se šanse za naštim pa je Sava Stojanović posle lepog prodora po levoj strani izašao ispred golmana rivala, ali golman ekipe Soko odlično reaguje. U drugom poluvremenu potpuna inicijativa i pritisak naših šampiona na polovini protivnika. U petom minutu lepa akcija, Lazar Stojković lepo iznosi loptu sa naše polovine upošljava izvanredno Petara Krsteva koji se dobro snašao i poslao loptu u mrežu. Posle gola Sava Stojanović je dobio loptu od danas odličnog Marka Rančića, ali opet bio je izblokiran u presudnom trenutku. Usledila je najbolja prilika za Šampion Nais kada je sudija svirao indirekt u kaznenom prostoru, ali igrači protivnika nisu bili na propisnom rastojanju pa su udarac Lazara Stojkovića sa gol linije izbacili domaći igrači. Prema prikazanoj igri i prilikama ostalo je razočaravajućih 1:1, ali se vidi napredak u igri i borbenost koja nam je nedostajala u prethodnim mečevima.

Red Star : Šampion Nais 1:1

U drugoj utakmici za 2005. godište viđena je velika borba protiv ekipe Red Stara. Od samog starta se krenulo sa “tvrdom” igrom na sredini terena. Ređali su se napadi ekipe Red Stara, ali su se naši šampioni dobro branili, sve dok nismo izgubili loptu na sredini terena nakon čega je usledila dobra kombinacija domaćina sa odličnim udarcem za 1:0. Posle primljenog gola “šampioni” su zaigrali još bolje i ubrzo napravili veoma lepu akciju u kojoj su pasove razmenili Marko Rančić i Sava Stojanović koji odlično asistira do Nemanje Nikolića, koji postavlja ispostaviće se konačan rezultat 1:1. U drugom poluvremenu se nastavilo sa dobrom igrom sa obe strane, bilo je dosta prekida. Ovaj period igre je obeležila velika greška sudije, klasično remplovanje našeg Petra Krsteva koji je prvi stigao do lopte i fenomenalnim udarcem zatresao mrežu domaćina, sudija svira faul u napadu i poništava gol. Usledili su žestoki protesti sa tribina i predstavnika Šampion Nais ali sve uzalud. Do kraja meča smo imali još jedan pokušaj Petra Krsteva sa distance ali je golman dobro reagovao. Još jedna zanimljiva utakmica u kojoj smo definitivno oštećeni, ali idemo dalje!

Šampion Nais : Topličanin 6:0

cicibani 2006 godište

U 22 kolu ciciban lige za 2006 godište naši dečaci zabeležili su ubedljivu pobedu nad ekipom Topličanin iz Prokuplja rezultatom 5:0. Utakmica je igrana na pomoćnom terenu OFK Sinđelić gde je teren blago rečeno bio užasan, tvrd, neravan, sa ogromnim brojem „đžombi“, gde su uslovi za igru bili više nego teški. Naši dečaci su od prvog minuta krenuli sa napadima i videla se želja svih koji su danas izašli na teren da ostvare pobedu. Prvu šansu imao je, danas igrač utakmice, Đorđe Marjanović, koji je iz slobodnog udarca šutirao, ali je lopta završila pored gola. Marko Rančić je na sredini terena bio pokretačka snaga našeg tima, razigravao odlično naše bočne igrače, Savu Stojanovića, Stefana Stojanovća i u par navrata, da je bio bolji teren, sigurno bi se ti napadi završavali, ako ne golom onda odličnim šansama. Posle kornera sa leve strane Marka Rančića, stvorila se gužva ispred gola ekipe Topličanin, ali Đorđe Marjanović malo kasni i ne uspreva da savlada golmana gostujuće ekipe. Ali samo par minita kasnije, Đorđe Marjanović se iskupio i iz slobodnog udarca fenomenalnim šutem savladao gomana ekipe Topličanin. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme. Početkom drugog poluvremena, odličan dribling Đorđa Marjanovića, takođe i odlučan šut za 2:0. Posle prodora Pavla Lakićevića sa desne strane, usledio je dobar centaršut, lopta dolazi do Save Stojanvića, kome nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu. Već u sledećem napadu, dupli pas na sredini terena Save Stojanovića i Marka Rančića, Sava Stojanović odigrava odličnu loptu prema Đorđu Marjanoviću, i rutinska završnica našeg napadača, za ubedljivo vođstvo našeg tima. Peti pogodak delo je Marka Rančića koji je ispratio loptu koja je bila upućena prema golu i samo je skrenu iza leđa nemoćnog golmana gostiju. Posle toga gola, mogla je ekipa Topličanina da smanji prednost ali prvo je Lazar Rajković odlično „skinuo zicer “ nadaču gostiju, a posle toga i fenomalno uklizavanje Mateje Stojanovića, koji je bukvalno sa noge skinuo loptu napadaču ekipe Topličanin.

Comments Off on Ciciban liga: dva remija za 2005 i pobeda za 2006!    Read More