U nastavku takmičenja ciciban lige naše najmlađi dečaci 2006 godište zabeležili su prvu pobedu ove godine u ciciban ligi FS Niša i to rezultatom 6:2 protiv ekipe Napretka iz Aleksinca. U prvom poluvremenu viđena je potpuna dominacija našeg tima gde gosti iz Aleksinca nijednom nisu zapretili našem golmanu Đorđu Marjanoviću. Prvi gol za naš tim postigao je Mijat Ivanović, koji se odlično snašao posle dobro izvedenog auta Andrije Jocića. Drugi pogodak je postigao Ilija Đorđević posle odličnog udarca na nekih desetak metara. Treći pogodak postigao je danas najbolji igrač na terenu Mihajlo Cvetković posle osjajnog prodora i lepo plasirane lopte pored nemoćnog golmana gostiju. U drugom poluvremenu ista slika kao u prvom, gde je Mihajlo Cvetković sa tri prelepa gola doneo ubedljivu pobedu. Pred kraj meča primili smo dva gola, ali to nije pokvarilo sliku na terenu, jer smo zasluženo pobedili i da je bilo malo više koncentarcije u završnici, pobeda bi bila mnogo ubedljivija.

U drugoj utakmci savladali smo ekpu Proletera iz Vrežine sa 2:0. Viđena je velika borba u prvom delu utakmice kada smo imali dve odlične šanse kada je Mijat Ivanović glavom šutirao pored gola i kada je iskosa odlično šutirao ali je golman gostiju sjajno odbranio. Proleter je imao priliku kada je Đorđe Marjanović odlično ukrotio udarac protivnika sa jedno 5 ili 6 metara. U nastavku slobodan udarac za naš tim izvodi Mihajlo Cvetković raspalio je po lopti koja je pogodila protivničkog igrača promenila smer i ušla u mrežu za 1:0. Isti igrač samo nekoliko minuta kasnije odlično je prošao desnom stranom odigrao povratnu loptu na noge kapitenu Andriji Jociću koji sa samo 5 metara promašuje prezan gol. U nastavku igre Andrija Jocić je lepo prihvatio loptu na levoj strani usledio je sjajan udarac u donji levi ugao gola Proletera za konačnih Šampion Nais : Proleter 2:0. Naš prodor ka vrhu tabele je nezadrživ.

U drugom kolu prolećnog dela play-out lige, cicibani 2004 godište zabeležili su zasluženi poraz od ekipe Filip Filipović sa 4:0. Iako je prvo poluvreme proteklo u inicijativi ekipe domaćina, prvu šansu imao je Veljko Mrvić posle dobro izvedenog kornera Andrije Gambirože, sa pet metara traljavo sutira. Nedugo zatim usledila je nesmotrenost Alekse Lukića, kada je dodao loptu napadaču ekipe Filip Filipović i to je 1:0. Kako smo primili prvi slično primili smo i drugi gol, s tim sto je ovog puta Dušan Savić dodao loptu napadaču protivničke ekipe gde on šutira oštro po zemlji i danas odlični kapiten Lazar Nikolić nije moga ništa da učini. U nastavku rival je bio znatno bolji na terenu propustio dosta šansi da ubedljivije trijunfuje i zasluženo slavio. Ponovo smo primili dva gola nakon nesmotrene reakcije naše odbrane a jednu priliku za naše dečake imao je Andrija Gambiroža kada je sa nekoliko metara u dva navrata šutirao pored gola. Sledeće nedelje igramo protiv druge ekipe Filip Filipovića.

Comments Off on Ciciban liga: Dvostruka pobeda za 2006, poraz za 2004 godište!    Read More