Šampion Nais : Palilulac 2:1

cicibani 2003 godište

Cicibani Šampion Naisa nastavili su stazama uspeha i stopama naših starijih dečaka ovog proleća savladali su starog rivala Palilulac i osvojili prvo mesto u play-out grupi za 2003 godište FS Niša.  Bila je ovo neizvesna utakmica, Palilulac je krenuo otvoreno što smo iskoristili u 13 minutu kada je u kontri sa leve strane pobegao protivničkim igračima Miloš Obradović odlično centrirao, na drugu stativu bio je Nemanja Stojanović i plasirao loptu u mrežu. Slična akcija viđena je nekoliko minuta kasnije usledio je centaršut sa leve strane lopta je prebacila sve igrače gostiju došla do Nemanje Stojanovića koji sa iste pozicije zakucava loptu u mrežu gola Palilulca za 2:0. Tako se otišlo na odmor. Drugo poluvreme vršnjaci sa Delijskog Visa su krenuli na sve ili ništa i imali više od igre u drugom delu a mi smo se grčevito branili. A jedini pogodak u drugom delu delo je ………..kada je iz slobodnog udarac lopta nezgodno odskočila prevarila našu odbranu i golmana Lazara Nikolića i završila u mreži. Beležimo još par prilika za goste ali su dečaci Palilulca pokušavali da se ušetaju sa loptom u mrežu pa je naša odbrana uspela da se odbrani. Iz kontre imali smo par poluprilika ali nije bilo promene rezultata. Na kraju zaslužena pobeda naših dečaka u poslednjem kolu ciciban lige i prvo mesto. Bravo dečaci!!!

cicibani 2005 godište

Protiv lidera na tabeli naši cicibani pružili su snažan otpor i do samog kraja meča imali pozitvan rezultat ali su poklekli pet minuta pred kraj utakmice. U prvom poluvremenu Vitez imao je terensku inicijativu ali bez šansi po naš gol. Naši cicibani su iz par konta- napada mogli ozbiljno da ugroze gol protivnika ali je nedostajalo malo snage u samoj završnici. Pred kraj prvog poluvremena desila se i povreda našeg kapitena Lazara Maksimovića što je bio hendikep za našu ekipu jer nije više ulazio u igru. U drugom poluvrema fizički mnogo jača ekipa Viteza potpuno je preuzela inicijativu i stvorili par dobrih šansi, ali u svim tim prilikama istakao se danas fenomenalni golman “šampiona” Đorđe Marjanović. I kao što smo istakli na početku naši cicibani fizički su pali u igri pri kraju drugog dela i primili smo prvi gol tek u 25 minutu a u brzo posle toga još dva puta smo morali da vadimo loptu iz mreže. U svakom slučaju treba pohvaliti celu ekipu za borbenost i požrtvovanje.

Comments Off on Ciciban liga: Pobeda za 2003 godište i sam vrh tabele, poraz za 2005 godište    Read More