Mijat Ivanović u 2 i 27 min                             Mihajlo Cvetković u 14 i 64 min (pen)
     Petar Pavlović u 16 min
     Luka Lakićević u 50 i 61 min
     Mladen Todorov  u 66 min

Petlići 2007 godište

U 3.kolu prve Ris lige petlića naši dečaci su pretrpeli težak poraz od ekipe Radničkog iz Niša čak 7:2. Jedna od najslabijih utakmica naše ekipe u zadnjih 2 ili 3 godine kada je ovaj uzrast u pitanju i vrlo neprepoznatljiva igra i ponašanje nekih igrača na terenu. Nakon prva dva kola i dobre igre na našem terenu, totalno druga slika na današnjoj utakmici. Od samog početka utakmice je ekipa Radničkog nametnula svoj ritam, bila brža od nas, više želela svaku loptu, više trčala, borila se, a naši dečaci su delovali uplašeno i većina bili nemi posmatrači na terenu. Prvu dobru akciju ekipa Radničkog pretvara u gol nakon povratne lopte sa leve strane sam totalno neometan u “petercu” loptu u mrežu šalje Mijat Ivanović . Ubrzo je bilo 2:0 za ekipu Radničkog. Ilija Đorđević je na desnoj strani imao duel sa Pavlovićem i na trenutak zastao mislivši da je lopta izašla van terena, međutim ona nije, ovaj prolazi levom stranom loptu šalje kroz šesnesterac ovoga puta na drugu stativu gde je ponovo sam i totalno neometan Dautovski šalje loptu u mrežu. Nakon primljenog drugog gola na trenutak smo se trgli i zaigrali onako kako znamo i pritisli domaćina na njihovu polovinu. Akcija je išla po našoj levoj strani, Vojin Stojanović je poslao loptu ka sredini terena lopta se odbila i došla do Mihajla Cvetkovića koji sa nekih 25 metara postiže evrogol udarcem spoljnim delom stopala i smanjuje rezultat na 2:1. I taman kada smo koliko toliko uspostavili ravnotežu na terenu, sviran je prekid za domaću ekipu na nekih 40 metara od našeg gola. Loptu je namestio Viktor Stojanović i poslao ka našem golu, ona je pala na peterac i išla ka našem golmanu Milovanu Mitiću koji je pokušao da je uhvati, međutim lopta mu ispada iz ruku, nastala je gužva i Pavlović i šalje u praznu mrežu za 3:1: Delovalo je da je taj gol odlučio dalji tok utakmice. Pokušali smo da se dignemo u nastavku igre i stvorili dobru šansu kada je lopta na drugoj stativi došla do Ilije Đorđevića koji je šalje u mrežu, ali glavni sudija ovog meča odlučuje da je to ofsajd. Lazar Petrović se našao u stopostotnoj šansi nakon dodavanja Mihajla Cvetkovića kada je sa pet metara šutirao pravo u golmana domaćina Stošića koji je danas bio na visini zadatka. Nakon toga ponovo je golman domaćih u centru pažnje kada je paradom zaustavio bombu Mihajla Cvetkovića sa gotovo 30 metara i tako nam nije dozvolio da uspostavimo ponovo rezultatski priključak. Kazna stiže u  27 minutu kada je danas igrač utakmice Mijat Ivanović sa nekih 20 metara natrčao na povratnu loptu Petkovića poslao pravu bombu za 4:1, kasnio je u blok Lazar Petrović koji je danas bio daleko ispod svog nivoa kao i mnogi drugi naši igrači.

Mijat Ivanović (crveni dres) bio je najbolji igrač na terenu.

Na poluvremenu smo probali da se malo trgnemo i da odigramo kako znamo, ali povratka nije bilo. Beležimo šansu Ilije Đorđevića nakon dobrog dodavanja Mihajla Cvetkovića, kada je izašao jedan na jedan sa protivničkim golmanom Stošićem ali ovaj šutira direkto u njega. Mihajlo Cvetković je nakon dodavanja Dušana Đorđevića izašao oči u oči sa golmanom Radničkog, ali je imao sve vreme kontakt od strane odbrambenog igrača tako da nije uspeo dobro da šutira i šutira pravo u istrčalog golmana Radničkog. Luka Lakićević koji je ušao u nastavku igre postiže pravi evro gol “bombom” sa 20 metara. Radnički je nastavio da igra dobro u polju, stvarao šanse i sa još tri gola došao do čak 7 golova i apsolutno zasluženo slavio u današnjoj utakmici. Mihajlo Cvetković je samo na kraju smanjio na 7:2 sa bele tačke i postavio konačan rezultat. Moramo da pohvalimo igru Vuka Valića koji je ušao sa klupe i ostavio srce na terenu bez obzira na rezultat, čak je uspeo i da iznudi jedanesterac.

Nedopustivo je i to da smo od 7 golova čak 5 primili udarcima sa distance. Naša ekipa je ovim porazom dobila „šamar“ i pokazala brdo slabosti, ali i nekorektnosti pojedinih igrača koji su svojim zalaganjem na terenu obrukali pre svega sebe, pa klub i na kraju trenera! Ali šta je tu je moramo da idemo dalje jer su i porazi sastavni deo ove igre. Moramo i da radimo mnogo u nekom narednom periodu kako se ovako nešto ne bi ponovilo i kako bi se vratili na onaj kolosek iz prva 2 kola. Idemo dalje!

Marko Nikolić novi trener generacije 2011 godište sa svojim cicibanima.

Ovog vikenda naša škola fudbala napravila je selekciju cicibana sa svih lokacija u uzrastu 2009, 2010 i 2011 godište. Utakmice su igrane u Donjem Komrenu gde je selekcija 2011 igrala prvu utakmicu i ekipa belih je pobedila plave sa 3:2  u vrlo uzbudljivom meču. Pravi spektakl viđen je u večernjem terminu pod reflektorima kada su nastupile selekcije 2010 i 2009 u međusobnom okršaju gde je rezultat posle 50 minuta bio izjednačen 5:5 pa se pristupilo izvođenju “penala”. Generacija 2009 je bila bolja posle “penala” i odnela pobedu. Ovo je bila dobra prilika da se treneri Marko Nikolić 2010 godište i Marko Cakić 2009 godište upoznaju sa potencijalom ovih dveju ekipa pred nastupajuće prvenstvene mečeve koji kreću idućeg vikenda.