Posted on 12-11-2020

Kratki jesenji raspust naša škola fudbala iskoristila je da odigra dva meča sa školom fudbala Filip Filipović u uzrastu 2012 i 2008 godište. Najmlađi dečaci 2012 godište odigrali su prvenstvenu utakmicu FS Niša i rezultat je bio 3-0 u korist “filipovića” iako smo odigrali odličnu utakmicu. Odlično smo odigrali prvo poluvreme i dobar deo drugog poluvremena. Stvorili smo nekoliko lepih šansi koje kapiten Stefan Marjanović i Veljko Petrović nisu iskoristili. Igra se posebno rasplamsala pri kraju prvog dela, konsatno smo napadali gol protivnika, ali za razliku od protivnika u završnici jednostavno nas nije htelo. “Filipovići” su istrčali kontra napad uputili odličan šut i savladali našeg golmana. Drugo poluvreme se igralo na sredini terena, uz par šansi i jedne i druge ekipe koja je sve svoje šanse iskoristila. Čestitke ekipi Filip Filipović na pobedi, i našim momcima na zalaganju i borbi.

U drugoj utakmici dve škole fudbala su odmerile snage u konkurenciji petlića 2008 godište na igralištu u Kočanu stim što je naša ekipa imala nekolicinu igrača 2007 godište. Rezultat je bio 6:2 za naše dečake. Prvo poluvreme Filip Filipović je imao više od igre i naša ekipa je bila prinuđena da se brani ali smo uspeli da postignmo dva gola iz prekida i da na kraju prvog dela odemo sa prednošću od 2:1. U nastavku igre naša ekipa je bila znatno bolji rival na terenu i zasluženo pobedila. Golove za “šampione” postigli su Mihajlo Tasić (3), Dušan Aritonović (2) i kapiten Nikola Đorđević. Čestitke dečacima obeju ekipa na igri i zalaganju.