Danijel Momirović u 26 min                          Lazar Đokić u 7, 51 i 63
                                                                        Veljko Mirković u 20 i 64 min
                                                                        Andrija Stanišić u 27 i 67 minu (pen)
pioniri 2002 godište

Pioniri Šampion Naisa startovali su pobedom na gostovanju ekipi Pukovca u prvom kolu lige FS Niša. Od starta naš tim je imao inicijativu i već u 7 minutu Lazar Đokić udarcem sa ivice šesnaesterca pod samu prečku postiže pravi evro gol za vođstvo našeg tima. U 13 minutu slabo je intervenisala naša odbrana napadač domaćina Momirović našao se oči u oči sa našim golmanom koji brani. U nekoliko navrata su igrači Pukovca izlazili neometani ispred našeg golmana Aleksandra Petrovića koji je bravuroznim intervencijma spašavao sigurne pogotke. U našim redovima odličan je bio kapiten Đorđe Milošević koji nije stao na terenu svih 45 minuta. U 20 minutu Veljko Mirković je prihvatio loptu levo iskosa i sjajnim udarcem doveo naš tim do vođstva od 2:0. Samo 6 minuta kasnije ponovo je naša odbrana slabo intervenisala Đorđe Blagojević je izgubio duel sa Momirovićem ovaj izlazi jedan na jedan sa našim golmanom dribla ga i smanjuje na 1:2. Samo minut kasnije korner za naš tim najviši u skoku je Andrija Stanišić i uz pomoć golmana Pukovca koji je ubacio u mrežu povećava prednost našeg tima. Tako se otišlo na odmor.

Veljko Mirković dvostruki strelac za naš tim u Pukovcu!

Početak drugog poluvremena pripada Pukovcu krenuli su svim silama napred i u 52 minutu dve kolosalne prilike za domaćina, prvo je Nešić glavom šutirao sa peterca direktno u našeg golmana koji je odbio loptu a sam ispred prazne mreže bio je Mitrović ali prebacuje gol. Kazna je stigla u 63 minutu Nemanja Stojanović je lepo nabacio loptu, golgeter Šampion Naisa Lazar Đokić stiže do nje pre golmana Mitrovića i lobuje ga za 1:4. Tada je ekipa domaćina pala u igri i postojao je samo jedan tim na terenu. Minut kasnije dubinska lopta prema Lazaru Đokiću koji je sam ispred golmana Pukovca i rutinski pogađa mrežu za 1:5. U periodu od 63 do 67 minuta postigli smo 3 gola, Nemanja Stojanović je asistirao do Veljka Mirkovića koji levo iskosa pogađa za 1:6. U 67 minutu jedan od najboljih danas u našim redeovima Nemanja Stojanović je oboren u kaznenom prostoru domaćina. Siguran sa “bele tačke” je Andrija Stanišić za konačnih 1:7. Čestitke našim dečacima na pobedi ali sledeće nedelje naš čeka znatno teži protivnik ekipa Železničara.

Nemanja Stojanović (žuti dres) bio je jedan od najboljih igrača Šampion Naisa!