Posted on 29-09-2013

Miloš Timotijević u 27 min                          Bogdan Blagojević u 7 min
     Aleksandar Mijailović u 55 min

kadeti 1996 godište

Utakmica između kadeta dva kluba odigrana je  po lepom vremenu i na odlično pripremljenom terenu za igru u Blacu. Od samog početka naši dečaci kreću sa napadima koji se ređaju kao na traci. Prva šansa za Bogdana Blagojevića ali šutira pored gola. Druga šansa za istog igrača i lopta ovog puta odlazi preko gola. Sledeći na podugačkom spisku promašenih šansi je Stefan Petrović koji pogađa prečku strahovitim udarcem i lopta odlazi van gola. Onda se opet našao Bogdan Blagojević u prilici ali pogađa stativu. Posle toliko šansi Uros Cakić krade jednu loptu na sredini terena odlazi na bok i prelepim centaršutem pogađa Bogdana Blagojevića u samu “trepavicu” i gosti vode sa 0:1. Sve se to desilo u neverovatnih 7 minuta igre. Od datog gola domaćin se budi i kreće da po bokovima probija do tada neprobojni bedem gostiju. U jednom takvom napadu ostajemo bez odličnog Nemanje Denića koji posle intervencije biva povređen i zbog toga je morao da napusti igru, što je u mnogome doprinelo konačnom rezultatu. Po toj strani danas odlični Timotijević prolazi Vladimira Milosevića zatim sledi pogrešna intervencija Nikole Mladenovica i rezultat je 1:1. To je bio prvi ozbiljniji napad domaćina i rezultat je poravnat. Do kraja poluvremena beležimo snažan udarac Stefana Miloševića sa nekih 30 metara, ali je golman Pejić odlično intervenisao.

Drugo poluvreme kreće slično kao i prvo. Opet se ređaju šanse našeg tima i opet nema gola. Uros Cakić, pa zatim Milos Janković, pa Bogdan Blagojević, onda Stefan Petrović, pa dva odlična šuta sa distance Stefana Ristića, i u jeku naše inicijative ponovo Timotijević prolazi opet našom levom stranom, noseći loptu nekih 60 metara, nijednom našem igraču nije palo napamet da napravi barem faul, stigao je  do kornera odlično centrirao posle čega naša odbrana smušeno reaguje, danas tragičar utakmice Nikola Mladenović nesmotreno pušta loptu da golman uhvati, ne videvši da mu je igrač domaćina Mijailović blizu i postiže gol za pobedu. To su jedine šanse za domaćina na celoj utakmici, a naši igrači kao po uzoru na prvo poluvreme i dalje promašuju šanse kao na traci. Pokušali smo sa odličnim Vladimirom Milosavljevićem da probijemo po levoj strani ali njegove odlične povratne lopte Stefan Petrović i Bogdan Blagojević šalju preko gola. Moramo da napomenemo da su lopte bile izuzetno lošeg kvaliteta, ali to ne sme da bude razlog naših promašaja. Današnju utakmicu su sudili dvojica sudija, trećeg nije bilo, ali su profesionalno i bez greške odsudili i svaka čast na tome. Trebaju se igrači našeg tima zapitati koliko im je prilika dovoljno za postizanje gola danas su sami izgubili utakmicu.