Beki Alilović u 24 min                                 Filip Maksimović u 47 min
                                                                      Stefan Petrović u 56 min
                                                                      Darko Stanković u 67 min

kadeti 1998 godište

Kadeti Šampion Naisa identičnim rezultatom kao i pioniri juče savladali su ekipu Lidera u 12 kolu kadetske lige FS RIS. Ovo je utakmica sa dva potpuno različita poluvremena u prvom gde je domaćin bio bolji rival i drugo poluvreme gde smo bili dominantnija ekipa. Start utakmice i već prva prilika za naš tim kada je Bogdan Blagojević sa ivice šesnaesterca neomatan šutirao pored gola. Lider je dubinskim loptama pretio preko bokova pa je tako Krstić u 13 minutu pretčao našu odbranu po levoj strani odigrao pas na desnu stranu a glavom Ranđelović šutira preko gola. Uzvratili su “šampioni” u 21 minutu Milan Tasić je pihvatio loptu sna jedno 20-tak metara od gola domaćina odlično šutirao levom nogom ali je bravuru napravio golman Lidera Conić. Nekoliko minuta kasnije slobodan udarac za Lider izvodi kapiten Tvrdorjeka bez sudijskog znaka, zbunjena je bila naša odbrana na drugu stativu je Alilović koji lobuje našeg golmana Aleksandra Marjanovića za vođstvo domaćina. Igrao se 34 minut najlepši potez u prvom poluvremenu Vladimir Milosavljević je šutirao sa oko 20 metara od gola domaćina i pogodio prečku. Na poluvremenu minimalna prednsot domaćina.

Početak drugog poluvremena i potez trenera Dejana Pešića koji je odlučio utakmicu kada je u igru uveo najmlađeg našeg igrača Filipa Maksimovića koji je svojom sjajnom partijom preokrenuo utakmicu i zaslužio epitet igrača utakmice. Nekoliko minuta nakon ulaska u teren akcija po levoj strani kapiten “šampiona” Stefan Petrović je asistirao Filipu Maksimoviću koji iskosa pogađa mrežu za 1:1. Usledila je opsada gola Lidera čiji dečaci su se povukli na svoju polovinu Milan Tasić je sa 20 metara odlično šutirao i pogodio prečku gola Conića. U 56 minutu ponovo je u akciji Filip Maksimović “promešao” je odbranu domaćina asistirao do Stefana Petrovića koji je oslobodio čuvara snažno šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio donji desni ugao za 1:2. Ekipa Lidera je pala u igri kao da su dečaci domaćina izgubili snage pa smo nastavili sa napadima Vladimir Milosavljević je centrirao sa desne strane a Bogdan Blagojević glavom prebacuje gol. Ponovo je usledila akcija preko leve strane Filip Maksimović biva srušen na 20 metara od gola rivala malo iskosa. Kapiten Stefan Petrović uzima loptu odlično šutira i pogađa stativu lopta se odbila do Darka Stankovića koji pogađa mrežu za 1:3. Nakon ove pobede kadeti našeg kluba su na korak od jesenje titule prvaka dva kola pre kraja prvenstva a sledeće nedelje dolazi nam ekipa Jedinstva iz Paraćina.

Comments Off on Kadetska liga FS RIS: Lider – Šampion Nais 1:3    Read More