Ivan Kovač u 11 min                                                       Filip Maksimović u 84 min
     Luka Filipović u 40 min
     Dimitrije Jovanović u 90 min

kadeti 2000 godište

Na gostovanju u Pirotu protiv ekipe Radničkog naši kadeti izgubili su utakmicu sa 3:1. Naši sportski prijatelji iz Pirota su nas srdačno dočekali, pružili maksimalno gostoprimstvo uz jednu mirnu i fer utakmicu sa savršenim suđenjem domaćin zaslužno osvaja tri boda jer je u odlučujućim situacijama bio konkretniji. Momci iz našeg kluba su od starta krenuli agresivno i već u 5 minutu kolosalna prilika za naš tim kada je dubinsku loptu dobio Viktor Milosavljević izašao iskosa sam ispred gola piroćanaca međutim očajno šutira i pogađa spoljni deo mreže. Već u sledećem napadu Radnički je probio po desnoj strani lopta je došla na ruke Andriji Pejčiću koji je uspeo čak dva puta da je ispusti i bukvalno pokloni Kovaču koji iz gotovo mrtvog ugla pogađa mrežu za vođstvo domaćina. Nastavili smo sa pritiskom na gol protivnika i polovinom prvog dela tekao je napad po levoj strani, odlično je centrirao Dimitrije Ilić lopta je došla do Filipa Maksimovića koji glavom sa nekoliko metara ne uspeva da pogodi gol domaćina. Najveća prilika za kadete Šampion Naisa usledila je u 35 minutu ponovo je danas očajni Viktor Milosavljević dobio loptu u prostor prevario svog čuvara imao praznu mrežu, međutim on promašuje ceo gol. Nakon ove neuspele akcije trener ga momentalno povači iz igre. Igrao se 40 minut utakmice jedna visoko nabačena lopta prebacila je loše postavljenog Aleksandra Marjanovića pretrčao ga je Filipović izašao jedan na jedan sa našim golmanom i uspeva da ga lobuje za 2:0. Tu je utakmica bila rešena i tako se otišlo na odmor.

Danijel Cvetković-Mandi jedan od najboljih igrača kadeta Šampion Naisa!

U nastavku poptuna dominacija našeg tima, posed lopte od gotovo 70% u našu korist dovoljno govori ko je danas dominiro terenom ali lopta nije htela u gol ili mi jednostavno neznamo da po teškom terenu postignemo pogodak. U 52 minutu odlična lopta Filipa Maksimovića ka Dušanu Stevanoviću koji ulazi u šesnaesterac, uspeva da se oslobodi čuvara, međutim šutira u spoljni deo mreže. Samo nekoliko minuta kasnije sa leve strane centrirao je Filip Maksimović lopta je pogodila prečku odbila se na glavu Danijel Cvetkovića koji sa 5 metara glavom ponovo pogađa prečku i lopta odlazi iznad gola. Seriji naših propuštenih prilika kao da nema kraja. Danijel Cvetković je prošao sa desne strane odlično podigrao povratnu loptu na koju natrčava Kristijan Jovanović ali glavom prebacuje gol Radničkog. Naš tim celo drugo poluvreme igrao je sa 3 igrača pozadi što je dalo priliku domaćinu da opasno preti preko kontranapada. Tako je Petrović odlično uposlio Jovanovića na desnoj strani koji iz prve šutira lopta tik pored stative odlazi pored gola.  U 84 minutu slobodan udarac za naš tim izveo je kapiten Filip Maksimović lopta je nošena vetrom propala pod samu prečku i završila u mrežu, 2:1. U tim trenucima naš tim kreće svim silama napred da bi došao do izjednačenja, međutim u 90 minutu domaćin je ispucao loptu na našu polovinu danas tragičar utakmice golman Andrija Pejčić je zakasnio da krene prema njoj Jovanović stiže pre njega obilazi ga i postavlja konačnih 3:1 za Radnički iz Pirota.

Zaslužena pobeda za domaćina i veliki problemi za naš tim na svim nivoima pred sledeću utakmicu protiv Napredka iz Aleksinca gde će priliku dobiti momci koji do sada nisu imali veću minutažuU razgovoru sa ljudima iz Pirota razmenili smo iskustva o trenutnom stanju u kome se takmičenje mlađih kategorija FS RIS nalazi i saznali smo da su na prošlom gostovanju Radničkog u Prokulju protiv Topličanina ponovo bilo incidenata i da domaćin nije ni prijavio utakmicu MUP-u a da kada su o tome naši prijatelji iz Pirota obavestili komesara lige Zorana Janjića, pomenuti ništa nije učinio. Zato je pre početka utakmice usledila salva uvreda i psovki sa tribina na račun odgovornih lica u mlađim kategorijama FS RIS, Zorana Janjića, Aleksandra Komadinića i Sretena Vasića zbog rasula u kome se liga nalazi.

Comments Off on Kadetska liga FS RIS: Radnički : Šampion Nais 3:1    Read More