Vladimir Milosavljević u 4 min                    Luka Petrović u 80 min
     Marko Petrović u 59 min
     Viktor Milosavljević u 72 min

kadeti 1999 godište

U drugom kolu prve kadetske lige FS RIS naši dečaci zabeležili su i drugu pobedu protiv ekipe iz Prokuplja ekipe Topličanina. Utakmica igrana na Bubnju u 12h časova po najvećoj vrućini i treba čestitati dečacima oba tima na pruženoj partiji. Bila je ovo prava prvenstvena utakmica gde smo već u prvom naletu imali veliku priliku Danijel Cvetković je iskoristio loše dodavanje igrača iz Prokuplja “ukrao” loptu uleteo u šesnaesterac i umesto da odigra povratnu loptu na levu stranu gde je sam bio Vladimir Milosavljević šutira pored gola. Samo par minuta kasnije srušen je Danijel Cvetković na ivici šesnaesterca usledio je dobar centrašut Viktora Milosavljevića najviši u skoku je napadač Vladimir Milosavljević i od prečke loptu šalje u mrežu za 1:0. Topličanin je uspostavio ravnotežu na terenu i pokušavao da pas igrom dođe do našeg gola, mi smo odigrali visok presing i u prvih 15 minuta utakmice uspeli da oduzmemo nekoliko lopti na polovini rivala ali nismo bili skoncentrisani u samoj završnici. Jedinu priliku za Topličanin imao je Koprivica nakon slobodnog udarca lopta je pala na sam peterac “šampiona” ali je Petar Bajkić nesigurno boksovao i loptu i njega. Odbrana je u prvom poluvremenu odigrala bez greške i Topličanin koji je imao za nijansu veći posed lopte nije stvorio nijednu ozbiljnu priliku. Na poluvremenu 1:0.

U nastavku smo uspeli da više držimo loptu u svom posedu i da stvorimo još dosta prilika za pogodak. U 51 minutu jedna visoka lopta prebacila je odbranu gostiju zakasnio je golman Krstić, Vladimir Milosavljević je bio sam leđima okrenut praznom golu ali je “makazicama tukao” preko gola. Najlepši potez na utakmici usledio je nekoliko minuta kasnije gosti su odigrali presing na naše vezne igrače koji su pod pritiskom napravili par sjajnih dodavanja kapiten Stefan Milošević je izdržao duel odigrao pas u prostor Danijelu Cvetkoviću ovaj šalje paralalnu loptu na penaltik gde je sam Vladimir Milosavljevića ali iz okreta šutira direktno u golmana Krstića. Igrao se 59 minut korner je izveo Stefan Milošević najviši u skoku je korpulentni Marko Petrović i pogađa mrežu gostiju za 2:0. U nastavku igre tempo je malo opao i dalje su gosti pokušavali da dodavanjima ispred svoga gola izvuku naše igrače i to im se osvetilo, agilni Marko Petrović koji je danas pretrčao mnogo izblokirao je pas gostujućih igrača lopta je došla do Viktora Milosavljevića koji je jedan na jedan sa Đorđevićem uspeva da ga prevari i “slabijom” nogom matira golmana Krstića za 3:0. Gosti su smanjili na 3:1 u 80 minutu korner je izveo Mitrović Petar Bajkić je loše izboksovao loptu koja je došla do Petrovića koji lob udarcem smanjuje rezultat. Bilo je ovo još jedno dobro izdanje našeg tima a u subotu u trećem kolu lige FS RIS gostujemo ekipi Hajduk Veljko u Negotinu.

Comments Off on Kadetska liga FS RIS: Šampion Nais : Topličanin 3:1    Read More