Posted on 22-05-2016

Dušan Stevanović u 47 min                             Darko Nikolić u 76 min

kadeti 1999 godište

U nastavku takmičenja RIS lige naši stariji kadeti remizirali su protiv ekipe Vlasine 1:1 na stadionu Car Konstantina na Bubnju. U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna utakmice sa dosta duela i borbe ali sa malo prilika na obe strane. Prvu priliku za naš tim imao je Vladimir Milosavljević u 5 minutu kada je iskosa sa desne strane šutirao lopta je prošla tik pored leve stative gola Vlasine. Vlasina je igrala otvoreno i pretili su dugačkim loptama i delovali sigurnije na sredini terena. U 27 minutu Marko Petrović je povukao loptu iz zadnje linije stuštio se ka kaznenom prostoru gostiju ali traljavo šutirao. Najbolja prilika za naš tim dogodila se u 32 minutu kad je Milan Tasić lepo dodao loptu do Danijela Cvetkovića koji je snažno šutirao i uzdrmao prečku gola Vlasine. Korner za naš tim nedugo zatim Danijel Cvetković je nabacio visoko loptu koja je pala na drugu stativu ali Dušan Stevanović iz gotovo mrtvog ugla šutira direktno u golmana Vlasine Ćirkovića. Gosti nisu imali izglednih prilika u prvom poluvremenu. Slabo prvo poluvreme bez golova.

Kako se krenulo u nastavku utakmice naš tim opostiže pogodak Filip Nikolić je prosledio loptu napred Vladimir Milosavljević je bio u duelu sa Stankovićem lopta se odbila do Dušana Stevanovića koji je samo ubacio u mrežu za 1:0. Naš tim je imao blagu inicijativu u nastavku Milan Tasić je levom nogom pokušao sa ivice šesnaesterca ali je lopta otišla pored gola. Sredinom drugog dela korner za naš tim, jedna visoka lopta odbila se do Filip Maksimovića koji šutira i pogađa prečku gola Vlasine. Nekoliko minuta kasnije isti igrač se izborio za udarac ali je siguran golman gostiju Ćirković. U 76 minutu vezista gostiju Stojanović je kao tenk krenuo kroz sredinu terena mlitavo je delovala naša odbrana uspeo je da proturi loptu pored tri naša odbrambena igrača lopta je došala do Nikolića koji je rutinski pogađa mrežu za 1:1. Tu su sve naše nade pale u vodu za eventualnu pobedu i do kraja utakmice smo pokušavali bezidejno da dođemo do gola rivala ali rezultat je na kraju ostao nepromenjen. U sredu igramo protiv snažne ekipe Dubočice u Leskovcu gde naše šanse za uspeh pored ovakve igre deluju minimalne.

Comments Off on Kadetska liga FS RIS: Šampion Nais : Vlasina 1:1    Read More