Lazar Đorđević u 21 min                                            Momčilo Koprivica u 29 i 65 min
      Viktor Milosavljević u 26 i 52 min                              Miloš Janković u 70 min
      Kristijan Jovanović u 72 min

kadeti 2000 godište

Kadeti Šampion Naisa savladali su u drugom kolu prve kadetske lige FS RIS ekipu Topličanina sa 4:3. Vrlo interesantna utakmica viđena je na Bubnju ovog popodneva. Naš tim imao je potpunu inicijativu na terenu tokom prvog dela a u 21 minutu Veljko Milenković je odlično centrirao sa desne strane, lopta je došla do Lazara Đorđevića koji glavom lobuje omalenog golmana Topličanina, Petkovića za 1:0. Samo 5 minuta kasnije solo akcija Viktora Milosavljevića koji je nanizao nekoliko igrača gostiju ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem povećao prednost na 2:0. Međutim samo 3 minuta kasnije izgubili smo loptu na sredini terena usledila je dubinska lopta ka Koprivici koji izlazi jedan na jedan sa sa našim golmanom Andrijom Pejčićem i smanjuje na 2:1. Nakon primljenog gola usledio je korner za naš tim koji izvodi Dimitrije Gavrilović lopta je nabačena na “peterac” gde Dimitrije Ilić glavom pogađa golmana Petkovića. Dominirali smo u posedu lopte i stvarali prilike i već u 33 minutu slična akcija kao kod drugog gola našeg tima, ovog puta Filip Maksimović je odigrao loptu u prostor za Viktora Milosavljevića koji je jedan na jedan sa Petkovićem dobro šutira ali ovaj krajnjim naporom brani. Na poluvremenu 2:1 za nas.

U nastavku viđena je vrlo interesantna utakmica, kadeti Šampion Naisa su krenuli napadački pa je Viktor Milosavljević u 52 minutu lobovao golmana Petkovića za 3:1. Međutim u 61 minutu U.Koprivica je nesportski reagovao i zaradeo drugi žuti karton i gosti nastavljaju meč sa igračem manje. U tom trenutku niko nije očekivao da Topličanin sa igračem manje može doći do poravnanja. Janković je u 65 minutu krenuo kroz sredinu nismo odigrali defanzivu kako treba ovaj snažno šutira, naš golman Andrija Pejčić brani i odbija loptu na 10 metara gde natračava M. Koprivica i smanjuje na 3:2. Samo 5 minuta kasnije usledila je sporna situacija kada je Ilija Milić imao loptu u svom posedu međutim glavni sudija Marinković je neshvatljivo svirao kontra faul za goste, naš igrač je nesportski reagovao oštrim startom na protivnika i dobio žuti karton. Slobodan udarac izvodi Janković i šalje loptu pod prečku za 3:3. Međutim samo 2 minuta kasnije solo prodor kapitena Filipa Maksimovića koji biva oboren obema rukama sa leđa, međutim lopta je došla do Kristijana Jovanovića koji pogađa mrežu za 4:3. U poslednjih 15 minuta utakmice naš tim je imao tri kolosalne prilike koje nije iskoristio. Nikola Peternel je u 81 minutu bio neometan ispred gola gostiju ali pravi loš položaj tela kod udarca i lopta odlazi pored gola. Lepa akcija viđena je u 87 minutu Ilija Milić je centrirao sa desne strane lopta je došla do Kristijana Jovanovića koji iz voleja šutira ali bravuru pravi Petković. I poslednji minutu utakmice Nikola Peternel je nabacio loptu sa desne trane a kapiten Filip Maksimović sa 10 metara gađa tik iznad prečke.

Kadetska selekcija Šampion Naisa koja igra pod nazivom Car Konstantin.

Naš tim danas nije blistao, međutim zasluženo je došao do pobede. Danas smo mogli da napunimo mrežu rivala ali smo se ponovo ispromašivali i pored 4 postignuta gola. Ne delujemo fizički spremni a najveći problem je igra u odbrani gde ćemo morati nešto da menjamo pred duel sa Arenom gde će prevashodan zadatak biti zaštititi svoju mrežu.

Comments Off on Kadetska liga FS RIS: Šampion Nais : Topličanin 4:3    Read More