Posted on 11-11-2012

Šampion Nais : Lider 4:1

Kadeti 1996 godište

Kada se pomenu imena oba kluba smatra se da igraju timovi iz samog vrha tabele ali to je u stvari bio duel ekipa iz donjeg dela tabele i naizad su naši dečaći zabeležili prvu pobedu u takmičenjima FS RIS. Furiozan start kadeta Šampion Naisa i već u 2 minutu sjajna akcija sa desne strane Nikola Rapčan je centrirao a glavom Nikola Milošević doveo “šampione” do vođstva. Drugi gol za naše dečake postiže kapiten Jovan Simonović a gosti koji su se opredeli za odbranu svog gola samo jednom prešli centar i smanjili na 2:1. Treći gol za naš tim postiže Dejan Ničić kada je nakon razmene pasova izašao sam ispred Ivanovića i rutinski loptu ubacio u mrežu.

Drugo poluvreme inicijativa “šampiona” se nastavlja slede najmanje tri zicera koja ne koristi Nikola Rapčan a zatim i Svetislav Stojanović. Situacije u kojima smo morali barem dva puta da pogodimo mrežu protivnika. Ipak u 65 minutu nabačena lopta sa leve strane loše je reagovala odbrana gostiju na koju natrčava najbolji strelac naših kadeta Stefan Ristić i zakucava u mrežu za 4:1. Do kraja nije bilo promena rezultata. Očigledno da je zajednički trening u subotu koji je trajao dva sata dao neke rezultate jer je to bila mnogo bolja igra mada je protivnik bio slabiji. Videćemo sledeće nedelje protiv ekipe Kosanice da li ćemo ponoviti ovakvu igru i biti tako ubedljivi.

Šampion Nais : Lider 1:1

Pioniri 1998 godište

U duelu dve škole fudbala u pionirskoj konkurenciji viđena je veoma interesantna i neizvesna utakmica. “Šampioni” su ovaj meč odigrali mnogo bolje nego predhodni i zaslužili bod. Gosti su došli prvi do vođstva pogrešila je odbrana našeg tima Dejković je izašao sam ispred Boška Miljkovića prvo pogodio stativu a zatim mrežu i doveo Lider u vođstvo. Gosti su imali blagu inicijativu, u 33 minutu Bogdan Blagojević odigrao je pas do Uroša Todorovića koji iskosa šutira preko gola. A onda 39 minut stopostotna šansa za naš tim Bogdan Blagojević je predriblao dva igrača gostiju izašao sam ispred golmana Janačkovića na samo 10 metara i šutarao traljavo direktno u njega.Vezni red je ponovo podbacio pa je trener Dejan Pešić na poluvremenu promenio tri igrača na sredini terena.

Drugi deo naši dečaci krenuli su ofanzivnije prvu priliku za “šampione” izborio je kapiten Stefan Milošević okrenuo je dva igrača gostiju na sredini terena šutirao a golman Janačković odbio je loptu na koju natrčava debitant Uroš Cakić i postiže prvenac u dresu Šampion Naisa. U poslednjim trenucima utakmice našim dečacima ponestalo je snage pa smo nakon izlaska kapitena Stefana Miloševića pali drastično u igri i do kraja jedva sačuvali nerešen rezultat koji je možda i najpravedniji. Sledeće nedelje gostujemo ekipi Kosanice u Kuršumliji

Comments Off on Liga FS RIS: Prva pobeda za kadete, remi pionira    Read More