Posted on 07-09-2014

Milan Tasić u 10 min (pen)                                           Marko Nedeljković u 66 min
     Stefan Petrović u 25 min

kadeti 1998 godište

U trećem kolu kadetske lige FS RIS naši momci zabeležili su i drugu pobedu ovog puta na domaćem terenu savladali su čvrstu ekipu Lidera iz Leskovca. Prvo poluvreme naš tim je bio bolji imali smo više od igre i nekoliko ozbiljnih šansi. Već u 10 minutu Milan Tasić je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca okrenuo dva igrača gostiju ušao u kazneni prostor biva srušen sa leđa i to je penal kao suza. Isti igrač je pruzeo odgovornost za 1:0. Usledili su napadi “šampiona” ali su se gosti grčevito branili. U 25 minutu slobodan udarac za naš tim sa leve strane odlično izvodi Stefan Petrović gađao je direktno u gol naši igrači su zasmetali golmanu Lidera Coniću koji nije reagovao i lopta je ušla u gol. Korner u 30 minutu za šampione izvodi Milan Tasić dobro je skočio napadač Vladimir Milosavljević ali je šutirao pored gola. Slična prilika nekoliko minuta kasnije isti igrač šutira preo gola. Lider je pokušavao preko svoje leve strane da probije ali je sve prilaze zatvorio danas igrač utakmice Stefan Petrović. Gosti su imali par poluprilika preko kornera i udaraca sa distanci ali je siguran na golu bio Petar Bajkić.

U nastavku Lider je krenuo na sve ili ništa i imao više od igre. Momci iz Leskovca su delovali fizički spremnije mada je većina njih 1998 godište i to se osetilo u nastavku. Uglavnom su pokušavali proboje po desnoj strane preko snažnog Alilovića ali je Nikola Mladenović dobio sve duele sa njim. Na sredini terena naši igrači kao da su izgubili snagu pa je Lider preuzeo inicijativuu 66 minutu Nedeljković je prihvatio loptu na sredinu terena vezni red bukvalno da nije ni pokušao da ga zaustavi krenuo je direktno na naše odbrambene igrače usledio je udarac sa 16 metara i to je 2:1. nastavili su gosti sa pritiskom Stojković je pobegao našoj odbrani izašao sam ispred Petra Bajkića ovaj je uspeo da odbrani lopta je ostala u šesnaestercu nastala je konfizija u našim redovima kapiten Stefan Milošević je izbacio van igre. U 67 minutu odbrana gostiju je slabo izbacila loptu koja je došla do Stefan Petrovića ovaj je iz prve raspalio sa 30 metara lopta je kao metak fijuknula pored stative. U moru iniijative gostiju sevnula je kontra “šampiona” Đođe Golubović je prošao sa desne strane odigrao povratnu loptu koja se odbila od golmana Cenića na nogu Miloš Jankovića koji je neshvatljivo slabo reagovao i šansa je propala. Na kraju teška pobeda za naš tim i opomena pred naredne duele.

Comments Off on Liga FS RIS: Šampion Nais : Lider 2:1    Read More