Lider : Šampion Nais 2:8

kadeti 1996 godište

Lider protiv Šampiona, kada bi neko prvi put čuo imena današnjih rivala mislio bi da se igra debri kola, međutim bio je ovo derbi začelja lige FS RIS. U zaostaloj utakmici za kadete naši dečaci su vise nego ubedljivo savladali danas ispod prosečnu ekipu Lidera iz Leskovca, rezultat 8:2 govori više od reči, ali da su naši igrači imali još malo sreće rezultat bi bio sigurno dvocifren. Ipak vredi istaći da je domaćin izveo sastav sa pretežno 1997 godištem. Da je pitanje pobednika ovog meča bilo jasno još na početku utakmice pokazao je naš golgeter Stefan Ristić koji je u 2 minutu goste doveo u vođstvo. Nakon toga su usledili napadi uglavnom po levoj strani gde je nezadrživ danas bio Mladen Milenković i sa nekoliko opasnih centaršuteva u kaznenom prostoru zadavao dosta problema domaćoj odbrani i sve to je urodilo plodom i na poluvreme se otišlo rezultatom 4-1 jer su Stefan Ristić, Dejan Ničić i Nikola Rapčan bili strelci još 3 pogotka od kojih izdvajamo Ristićev drugi a za našu ekipu treći po redu levom nogom kada je bukvalno pocepao mrežu golmana Mitrovića. Domaćin je nekoliko puta dubinskim loptama pokušavao iz kontre ali su centralni bekovi našeg tima Nemanja Petrović i Petar Bogdanović vrhunski odradili posao u odbrani sve do 34 minuta kada je jedan igrač domaćih Živković posle slobodnjaka ostao sam na drugoj stativi i smanjio rezultat na 4:1.

U drugom poluvremenu su sa klupe ušli rezervisti koji su opravdali očekivanja i viđena je još bolja igra našeg tima, puleni trenera Dejana Pešića pružili su odličnu igru “sevalo” je na sve strane golove su postigli i Marko Mihajlović i Stefan Z. Ristić. Kapiten našeg tima po prvi put bio je Stefan Ranđelović koji je sjajno vodio ekipu i bio strelac na debitantskom meču sa trakom na ruci, golgeter Stefan Ristić je postigao još jedan pogodak i kompletirao het-trik. Na kraju utakmica se završila konačnim rezultatom 8:2, ali kao sto smo na početku rekli da smo imali malo više sreće rezultat bi bio dvocifren.

Lider : Šampion Nais 1:4

pioniri 1998 godište

Gde su kadeti stali tu su pioniri nastavili, dve škole fudbala odmerile su snage i u 1998 godištu. Ravnoprvana igra u prvom poluvremenu borba se vodila uglavnom na sredini terena i beležimo prvu akciju našeg tima Stefan Milošević je odlično asistirao Urošu Cakiću koji postiže prelep gol za 0:1. Danas raspoložni Uroš Cakić uspeo je da postigne još jedan pogodak ali je glavna sudinica Cvetković Jelena poništila taj gol zbog ofsajda, ipak činilo se da je pogrešila. Na poluvremenu minimalna prednost “šampiona”.

Drugi deo domaćin je pao u igri pa su “šampioni” imali inicijativu tokom celog drugog dela, razigrao se Stefan Petrović koji u 42 minutu pravi slalom u stilu Filip Maksimovića vara 3 čuvara i zakucava loptu u mrežu za o:2. Samo 3 minuta kasnije centaršut sa leve strane na drugoj stativi je Danilo Milić koji sa par metara ubacuje loptu u mrežu za o:3. U 67 minutu utakmice slobodan udarac za “šampione” izvodi Stefan Petrović golman Lidera Janaćković loše je odbio loptu na koju natrčava Miloš Janković i povećava na 0:4. Poslednji trenuci meča glavna sudinica svirala je penal za domaćina. Poraz sa 11 metara ublažio je Aleksandrović.

Comments Off on Liga FS RIS: Sjajno izdanje kadeta, ubedljiva pobeda pionira    Read More