Luka Stanković u 14 i 36 min                             Danilo Božanić u 2 min
     Luka Maksimović u 47 i 68 min                          Ilija Đorđević u 22 min
                                                                           Novak Cenić u 58 (pen)

Petlići 2007 godište

U 13.kolu Prve RIS lige petlića naša ekipa je gostovala ekipi Jagodina Tabane u Jagodini i poražena je rezultatom 4:3. Moramo da napomenemo da je naša ekipa bila oslabljena neigranjem našeg kapitena i najboljeg igrača Mihajla Cvetkovića i zamenika kapitena Lazara Petrovića koji zbog povreda odnosno bolesti nisu mogli da pomognu svojim drugovima. Bez obzira na to ekipa koja je izašla na teren je uglavnom bila sastavljena od dečaka rođenih 2008 godine i pružila sasvim korektan otpor dobroj ekipi Jagodine. Već u prvom dobrom napadu odličnu akciju kreirali su Vojin Stojanović i Danilo Božanić preko sredine terena, kada je Danilo Božanić ostavio povratnu loptu Vojinu Stojanoviću i napravio dobru kretnju ka golu, a ovaj drugi šalje loptu u prostor ka Danilu Božaniću koji rešava situaciju jedan na jedan sa golmanom Jeftićem za 0:1. Domaćin je ubrzo poravnao rezultat, kada ne levom boku probio protivnički krilni napadač Stanković, tom prilikom prošao dva naša igrača i pogodio prvi ugao našeg gola za 1:1. Nakon toga se uglavnom igralo na sredini terena kada je usledio korner za našu ekipu kojeg je izveo Novak Cenić, dobro centrirao, nastala je gužva i loptu glavom šalje u mrežu Ilija Đorđević za novo vođstvo “šampiona” 1:2, što je bio i ishod prvog poluvremena.

“Šampioni” nisu zaslužili poraz u Jagodini.

U drugo poluvreme naši dečaci su loše ušli u utakmicu i to se videlo kada je protivnik nakon nekoliko minuta uspeo da izjednači gde je ponovo u centru pažnje Stanković u domaćoj ekipi koji je dobio pas između dva naša odbrambena igrača i plasirao loptu u mrežu za 2:2. Potpuni preokret je usledio kada je naša odbrana slabo izbacila loptu negde na šesnaestercu, na nju natrčava Maksimović i šalje je pod samu prečku za 3:2 za domaćina. Jagodina je dosta agresivnije ušla u drugom poluvremenu, dobijali su skoro sve duele na sredini terena, više trčali i bolje se kretali na terenu pa samim tim bivaju nagrađeni preokretom. Međutim naša ekipa se u nastavku konsolidovala i uspela da poravna rezultat. Naime danas odlični novi kapiten Šampion Naisa, Ilija Đorđević, koji je igrao rovit, uzeo je loptu na sredini terena nanizao tri igrača, dodao pas do Danila Božanića koji mu ponovo vraća, Ilija Đorđević ulazi u šesnaesterac pomera loptu i ruši ga odbrambeni igrač Filipović, pa glavni sudija meča nije imao dilemu i pokazuje na “belu tačku”. Siguran izvođač bio je Novak Cenić pa je rezultat bio 3:3 na samo nekoliko minuta do kraja. I kada se mislilo da će utakmica biti završena podelom bodova, usledio je pravi šok. Naime domaćin je imao poslednji napad po levom boku kada je igrač domaće ekipe vratio loptu na nekih dvadeset metara od našeg gola Maksimoviću, ovaj iz očaja se odlučuje na udarac i šutira veoma slabo, i svi smo očekivali lagano hvatanje lopte našeg golmana Milovana Mitića, međutim on odlučuje da se baci na loptu i pravi veliku grešku, lopta mu prolazi ispod ruku, udara u stativu i ulazi u gol. Naša ekipa nije možda zaslužila da pobedi na ovoj utakmici, ali nije zaslužula i da na ovaj način izgubi. Moramo čestitati ekipi Jagodine koja se pokazala kao dobar protivnik u odnosu na mesto na tabeli. Čestitamo svim igračima na borbi i zalaganju i više sreće drugi put, idemo dalje!

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Jagodina : Šampion Nais 4:3    Read More