Darko Ristić u  15, 24 i 27 min                        Mihajlo Cvetković u 4, 11 i 22 min
       Nikola Jeftić u 47 min                                      Nikola Đorđević u 17 min
                                                                           Matija Stojanović u 28 min
                                                                           Filip Ljubenović u 50 min
                                                                           Mateja Milenković u 58 min

Petlići 2006 godište

U 26.kolu prve Ris lige petlića naša ekipa je gostovala u Leskovcu ekipi Lider MGM i slavila rezultatom 4:7. Furiozno su naši dečaci krenuli od samog početka utakmice i već u 4.minutu naš kapiten Mihajlo Cvetković je dobio loptu u prostor od strane Đorđa Marjanovića, pretrčao oba protivnička štopera i mirno pogodio mrežu za 0:1. U 11.minutu utakmice rezultat je bio već 0:2. Ovoga puta je Nikola Đorđević uposlio Mihajla Cvetkovića koji ponovo lako vara odbrambene igrače rivala i postiže pogodak. Nikola Đorđević je u 17.minutu presekao dodavanje u protivničkoj odbrani i sve to kaznio i povisio na 0:3. U 22.minutu ponovo je u centru pažnje Mihajlo Cvetković kada je kombinovao sa Matijom Stojanovićem preko sredine terena i ponovo rutinski završio akciju za 0:4. U međuvremenu smo malo pali u igri i dozvolili domaćinu da se vrati u igru. Ilija Đorđević je vratio loptu našem golmanu Mihajlu Ristiću koji je loše zahvata i lopta odlazi u korner. Upravo iz tog kornera nakon centaršuta lopta je završila direktno u gol za 1:4. Onda se razigrao napadač domaćina Ristić, u 24 minutu nanizao nekoliko naših igrača u odbrani gde su redom veoma lako ispadali Filip Ljubenović, Andrija Stojković i Dušan Pavlović i sam završio akciju za 2:4. Period loše igre našeg tima se nastavlja, na sredini terena loptu je izgubio Đorđe Marjanović, protivnički vezni igrač Elezović pokrenuo kontra napad, odigrao pas u prostor ka svom napadaču Ristiću koji postiže još jedan gol. U nastavku igre Andrija Stojković je na levoj strani poslao dugačku loptu ka Mihajlu Cvetkoviću, on prosto „razgrnuo“ dva odbrambena igrača i šutirao, protivnički golman brani udarac, međutim sve je to lepo pratio Matija Stojanović i poslao loptu u mrežu za 3:5. Tako se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu smo ponovo zaigrali onako kako znamo. Nakon kornera u 50.minutu kojeg je odlično izveo Matija Stojanović i centrirao pravo na glavu Filipu Ljubenoviću koji pogađa mrežu i povećava prednost “šampiona” na 3:6. U nastavku igre Nikola Mitić je odličnim dodavanjem poslao loptu ka Mateji Milenkoviću koji izlazi jedan na jedan sa protivničkim golmanom i pogađa sam ugao za 3:7. Onda je ponovo usledilo malo opuštanje i našem štoperu Filipu Ljubenoviću loptu krade protivnički štoper Jeftić koji je prešao u fazu napada i sam završava akciju i postavlja konačnih 4:7. Sve u svemu dobra partija naših dečaka i posebno raduje odnos prema igri i zalaganje igrača koji su ušli sa klupe. Bravo dečaci i idemo dalje!

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Lider MGM : Šampion Nais 4:7    Read More