Toplica Ćilerdzić u 5 min                                            Ilija Đorđević u 17 min
     Dimitrije Miljković u 9 min                                     Mihajlo Cvetković u 20 min
     Aleksa Rakić u 55 min

Petlići 2006 godište

U drugom kolu prolećnog dela prvenstva prve RIS lige petlića naši dečaci su poraženi u Kruševcu od ekipe Napredka rezultatom 3:2. Loše smo otvorili utakmicu u već u 5.minutu domaćin je došao gotovo ni iz čega u vođstvo kada je sa velike udaljenosti udarac uputio Toplica Ćireldžić lopta je išla visoko iznad našeg golmana Mihajla Ristića koji je samo podigao ruke i ona mu prolazi kroz ruke za 1:0. Još se nismo ni oporavili od baš jeftino primljenog gola stigao je i drugi u 9.minutu. Po desnoj strani ispali su i Matija Stojanović i naš stoper Nemanja Nikolić, usledila je povratna lopta koja je došla do Dimitrija Miljkovića koji je šalje u suprotan ugao za 2:0. Onda su naši dečaci u nastavku pokazali karakter i zaigrali onako kako se od njih i ocekuje. Na 2:1 smanjio je Ilija Đorđević u 17.minutu kada je dobio idealan pas u prostor od strane Mihajla Cvetkovića, uneo loptu u šesnaesterac protivnika i poslao loptu pod prečku. Nakon samo tri minuta igre naša ekipa je došla do izjednačenja. Matija Stojanović je centrirao sa desne strane loptu u peterac pravo na nogu Mihajlu Cvetkovića koji je idealno prima levom nogom i desnom šalje u mrežu za 2:2.

U drugom poluvremenu je naša ekipa nastavila sa dobrom igrom. Ilija Đorđević na desnoj strani krade loptu protivniku, unosi je u šesnesterac i dodaje do Đorđa Marjanovića koji sam neometan na pet metara od gola traljavo šutira pravo u golmana. Odmah nakon ove usledila je još jedna stopostotna šansa za Đorđa Marjanovića koji izlazi jedan na jedan sa protivničkim golmanom, pravi kontakt više i protivnički igrači su ga sustigli. Matija Stojanović je dobio loptu u prostor po levoj strani i iskosa šutirao u prvi ugao, ali protivnički golman brani udarac. Mihajlo Cvetković je pokušao sa distance, ali ponovo je bio siguran protivnički golman Balević. Posle promašenih šansi stigla je kazna u 55.minutu kada je povratnu loptu na našem šesnestercu dočekao Aleksa Rakić, šutira veoma precizno i lopta od prečke ulazi u gol za 3:2. U nastavku je domaćin mogao i do četvrtog gola, ali je lopta pogodila stativu i otišla u gola aut. Dobra utakmica obeju ekipa,sa dosta borbe i zalaganja. Našoj ekipi se vidi da fale takmičarske utakmice, da smo fizički nespremni, ali nastojimo da to i još neke stvari popravimo kako bismo pružali još bolje partije.

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Napredak : Šampion Nais 3:2    Read More