Matija Stojanović u 15 min
                                                              Mihajlo Cvetković u 47 i 59 min

Petlići 2006 godište

U 22.kolu prve lige petlića FS RIS naši dečaci su gostovali ekipi Radničkog na Čairu i kao što se očekivalo zabeležili trijumf, apsolutno zasluženo rezultatom 3:0. Totalna dominacija naše ekipe tokom cele utakmice, gde smo gotovo u svim segmentima fudbalske igre nadigrali gradskog rivala i odigrali za sada najbolju utakmicu u tekućoj sezoni. Igrao se 15.minut kada su na desnoj strani dobro kombinovali Matija Stojanović i Filip Kuzmanović, gde ovaj drugi šalje loptu na šesnaestercu protivnika ka Đorđu Marjanoviću koji nastavlja akciju pravovremenom loptom u prostor ka Matiji Stojanoviću, a on ulazi iza leđa protivničke odbrane šutira loptu iz prvog dodira i pogađa mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena se igra uglavnom svodila na sredini terena gde smo mi imali prevlast, osvajali lopte, pokušavali da igramo što više pas igru i uspevali u tome. Na sredini terena odličan je bio Lazar Petrović koji je dobio sve duele sa Lakićevićem koji je ubrzo zamenjen. Matija Stojanović je sredinom porvog dela probao iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan pa je rezutat prvog poluvremena ostao 0:1. Zanimljivo je da ekipa Radničkog nije uputila niti jedan udarac ka našem golu u toku celog prvog poluvremena, a tako je ostalo i do kraja utakmice, jer su naši odbrambeni igrači Filip Ljubenović i Nemanja Nikolić odigrali maestralno u odbrani i zajedno sa defanzivnim veznim delovali veoma pouzdano, koncentrisano i dobrim postavljanjem osujetili svaki napad protivnika.

Filip Kuzmanović bio je jedan od najboljih igrača Šampion Naisa!!

Igrao se 47.minuta kada je negde na četrdeset metara od protivničkog gola naša ekipa dobila faul, lopti je prišao Filip Kuzmanović i brzo izveo dodavši pas do Mihajla Cvetkovića koji prima loptu, osvaja malo prostor i šutira u sam ugao za 0:2.U 59.minutu loptu je na sredini terena osvoji hitronogi Ilija Đorđević dodaje do Lazara Petrovića koji asistira u prostor ka Mihajlu Cvetkoviću koji u duelu jedan na jedan uspeva da “otrese” štopera domaćih Ivanovića i maestralno lob udarcem šalje loptu u suprotni ugao protivničkog gola gde lopta od stative ulazi u gol za 0:3. Dobar potez trenera Vlade Vladimirova je bio i spuštanje našeg kapitena Mihajla Cvetkovića sa pozicije napadača na poziciju ofanzivnog veznog gde je dobijao više lopti i bio pokretač dosta akcija. Do kraja utakmice smo pokušavali iz kontra napada da ugrozimo protivnički gol imali dve situacije kada su loptu iz tranzicije dobijali iza protivničke odbrane Đorđe Marjanović i Matija Stojanović, ali su oba puta bili sustizani od strane protivničkog štopera i najboljeg pojedinca u redovima Radničkog Viktora Stojanovića koji je danas dobrim intervencijama Radnički spasao i ubedljivijeg poraza. Velika pobeda naše ekipe i sve čestitke svim dečacima na zalaganju i trudu! Pripremamo se dalje za jednu od možda i najboljih ekipa u ligi, ekipu Jagodine koju ćemo ugostiti u narednom kolu. Idemoo!

Petlići Šampion Naisa junaci pobede nad Radničkim iz Niša.

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Radnički Niš : Šampion Nais 0:3    Read More