Jovan Ćirić u 51 min                                  Mateja Stojanović u 18 min
                                                                   Mihajlo Cvetković u 30 min (pen) i 61 min (pen)

Petlići 2006 godište

U redovnom 28. kolu prve RIS lige petlića naša ekipa je odigrala gradski derbi na gostovanju ekipi Reala i savladala velikog rivala rezultatom 1:3. Domaćin je možda imao više od igre i veći posed lopte u toku meča, ali je naša ekipa bila konkretnija i opasnija iz kontra napada. Veoma borbena utakmica gde se za svaki duel igrači žestoko borili, sa dosta ritma i visokog tempa. Prvi je domaćin pripretio iz slobodnog udarca gde je topovski šutirao Dinić sa preko dvadeset metara i uzdrmao prečku našeg gola. Taj detalj nas je uzdrmalo pa smo u nastavku delovali dosta tromi. Odmah nakon toga Mihajlo Cvetković je na sredini terena osvojio loptu, dodao pas do Matije Stojanovića, a on do Đorđa Marjanovića koji produžava loptu do Mateje Stojanovića koji na drugoj stativi šalje loptu u mrežu za 0:1. Nekoliko minuta nakon toga Ilija Đorđević je nehotice vratio loptu našem golmanu Mihajlu Ristiću koji je hvala rukom a odlični sudija ovog meča Klikovac dosuđuje indirektan udarac za Real. Protivnički igrač je namestio loptu i šutirao, ali su hrabro naši dečaci utrčali u blok i spasili gol. U 29 minutu Andrija Stojković je fantastično prošao po levoj strani i predriblao dva protivnička igrača a onda Smiljković namerno igra rukom u svom šesnaestercu i to je jedanesterac za naš tim. Loptu je uzeo Mihajlo Cvetković i sigurno pogodio malu mrežu za 0:2. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je naša ekipa opet slabo ušla u utakmicu i to nas je za malo koštalo pobede. Veću želju i veći pritisak u drugom poluvremenu izvršila je ekipa Reala u prvih petnaestak minuta i došla do pogotka. Na desnoj strani krilni napadač domaćina Ćirić je prošao jednog pa onda i drugog našeg štopera i mirno završio solo akciju pogotkom 1:2. Taktikom na kontra napad i čvršćom odbranom pokušala je naša ekipa i uspela u tome. Mihajlo Cvetković je primio loptu na nekih tridesetak metara i povukao loptu prošavši tako dva protivnička igrača, ušao u protivnički šesnaesterac, pomerio loptu, odbrambeni igrač Aleksić startuje na njega i to je još jedan opravdano dosuđeni jedanesterac. Ponovo je loptu namestio naš kapiten Mihajlo Cvetković, nije šutirao baš sigurno jer loptu kači golman Reala, Petrović, ali ona ipak odlazi u mrežu za 1:3. Domaćin je u nastavku imao kolosalnu šansu da se opet vrati u meč. Ponovo je olako ušao u naš šesnesterac protivnički krilni napadač Ćirić i izlomio dva naša odbrambena igrača, imao praznu mrežu ali srećom pogodio samo stativu. Do kraja utakmice smo odigrali mirno i pametno i sačuvali prednost. Svaka čast svim dečacima na velikoj borbi i zalaganju pre svega! Bravo i idemo dalje i kako kaže ona naša stara Šampion Nais iz Niša redom Real šiša!!!!!

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Real Niš : Šampion Nais 1:3    Read More