Lazar Petrović u 24 min                                             Uroš Đorđević u 8 min
     Mihajlo Cvetković u 27, 38 i 40 min                         Mateja Vučić u 32 i 64 min

Petlići 2007 godište

U 1.kolu prve lige petlića FS RIS naša ekipa je ugostila ekipu Napredka iz Kruševca koji igraju pod nazivom Duel Juniors 2 i slavila rezultatom 4:3. U jednoj veoma zanimljivoj utakmici sa dosta rezultatskih preokreta naši dečaci su malo uz pomoć sreće ali ipak zasluženo na kraju osvojili sva tri boda protiv ekipe koja je glavni kandidat za osvajanje prvog mesta u ovoj ligi. Loše je naša ekipa ušla u utakmicu i to se videlo od samog starta. Međutim na levoj strani našeg napada Vojin Stojanović je izborio faul, loptu je namestio naš kapiten Mihajlo Cvetković i pogodio prečku gola Kruševljana. Nakom toga ekipa Napredka dolazi u vođstvo. Najjopasniji igrač ekipe Napredka Uroš Đorđević dobija loptu u prostor po levoj strani, zakasnio je Dušan Đorđević da ga izblokira a ovaj udarcem iskosa pogađa bliži ugao našeg gola  i postiže pogodak u 8.minutu. Taj gol kao da je malo trgnuo našu ekipu. U 24.minutu Mihajlo Cvetković prolazi po desnoj strani, dobro centrira, lopta dolazi na drugu stativu do Vojina Stojanovića koji iz prvog dodira vraća na “peterac” gde se našao Lazar Petrović, koji je samo sprovodi u mrežu za 1:1. Tri minuta kasnije Andrija Stojković je izveo prekid negde na 40 metara od protivničkog gola, centrirao direktno u “peterac” gostiju, protivnički golman Igor Matić vrlo slabo reaguje pa loptu zakucava u mrežu naš kapiten Mihajlo Cvetković za preokret i 2:1. Na samom kraju prvog poluvremena gosti ipak dolaze do poravnanja. Ponovo je brzonogi Uroš Đorđević prošao po levoj strani, vratio povratnu loptu ka Mateji Vučiću koji negde sa penala šutira precizno i poravnava rezultat na 2:2. Vrlo kvalitetno prvo poluvreme sa dosta trčanja završava se rezultatskim egalom.

U Komrenu je viđena vrhunska utakmica u kategoriji petlića po veoma sparnom vremenu.

Samo što je počelo drugo poluvreme korner za “šampione” izveo je Novak Cenić, lopta pogađa u glavu protivničkog igrača i završava u mreži, autogol za ponovno vođstvo naše ekipe. Gol je prepisan kapitenu Šampion Naisa Mihajlu Cvetkoviću. U 40.minutu bilo je već 4:2 za naš tim. Aut je izveo Matija Blagojević uputio loptu ka Dušanu Đorđeviću koji ponovo vraća ka Blagojeviću koji centrira na nogu Mihajlu Cvetkoviću i on rutinski je šalje u mrežu. Od tog momenta naša ekipa je stala i dozvolila da ekipa Napredka potpuno preuzme inicijativu na terenu. Oni to koriste i u 64.minutu ponovo sjajni Uroš Đorđević probija sad po desnoj strani odigrava povratnu loptu na koju natrčava Mateja Vučić plasira u mrežu i smanjuje na 4:3 i uvodi utakmicu u neizvesnu završnicu. Naša ekipa se odlučila da brani stečenu prednost i preko kontra napada ugrozi gol rivala. Jedan takav kontra napad organizovao je danas igrač utakmice Lazar Petrović, poslao loptu ka Danilu Božaniću koji izlazi jedan na jedan sa golmanom Matićem ali promašuje zicer. U nastavku usledili su “uraganski” napadi Duel Juniorsa, prvo je Sava Jovanović tukao za malo pored gola a zatim Lazar Miladinović oštro šutira ali Milovan Mitić brani taj udarac. Naša ekipa je uspela da se odbrani do kraja utakmice i zabeleži pobedu. Moramo da pohvalimo ceo tim na današnjoj igri i zalaganju jer su savladali ekipu koja je po uzrastu čisto 2007 godište i koja ima nekolicinu reprezentativaca tog uzrasta. Bravo i idemo dalje!

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Šampion Nais : Duel Juniors 4:3    Read More