Matija Stojanović u 3 min
     Nikola Đorđević u 32 min

Petlići 2006 godište

Treća pobeda u nizu za naše petliće u prvoj Ris ligi, protiv ekipe Lidera iz Leskovca, rezultatom 2:0. Moramo da naglasimo da je naša ekipa bila oslabljena neigranjem našeg kapitena i najboljeg igrača Mihajla Cvetkovića koji je nastupao za ekipu Čukaričkog na turniru u Staroj Pazovi, ali bez obzira na to dečaci su pokazali veliku borbenost i želju i ne tako zavidnu igru, ali je pobeda apsolutno zaslužena. Već u prvoj akciji ka protivničkom golu izboren je korner kojeg izvodi Matija Stojanović, šalje centaršut sa dosta efea pa samim tim lopta skreće ka mreži, loptu malo je zakačio protivnički golman, ali ona ulazi u gol direktno iz kornera i to je vođstvo naše ekipe 1:0. U nastavku igre dosuđen ne slobodan udarac sa desne strane za našu ekipu, loptu namešta Matija Stojanović, ali njegov udarac završava tik iznad prečke. Veoma lepu akciju je napravila naša ekipa kada je na levoj strani loptu oduzeo Andrija Stojković, odigrao pas u sredinu ka Lazaru Petroviću, on dodavanjem u dubini napada šalje loptu ka Filipu Kuzmanoviću koji negde sa ivice šesnesterca dobro šutira, protivnički golman Antić kratko odbija loptu, sve je to lepo pratio Nikola Đorđević i šalje loptu u mrežu za 2:0. Do kraja prvog poluvremena beležimo šansu mozda i jedinu na meču kada je protivnički igrač dobro šutirao loptu koja mu se odbila nakon kornera, te ona završava na prečki.

Matija Stojanović strelac gola za “šampione” direktno iz kornera.

U drugom poluvremenu se uglavnom igralo na protivničkoj polovini. Andrija Stojković je po levoj strani kombinovao sa Lazarom Petrovićem ovaj prvi centrira direktno na glavu Filipu Kuzmanoviću koji pogađa prečku. Sredinom drugog dela Nemanja Nikolić je pročitao igru protivnika na sredini terena, oduzeo loptu, malo osvojio prostor i poslao bombu ka protivničkom golu, međutim lopta prolazi malo iznad prečke. Lazar Petrović, možda i najbolji pojedinac na današnjem meču, dobija pas od strane Andrija Srojkovića kreće ka protivničkoj zadnjoj liniji i pravovremeni pasom spaja sa golom Iliju Đorđevića, on šutira u Antića ali  lopta mu se ponovo odbija u noge gde ponovo upućuje udarac, ali lopta završava na stativi. Naša ekipa će morati mnogo bolje i zrelije da odigra na narednim utakmicama kako bi došla do povoljnog rezultata, inače ova današnja partija nije baš na njihom nivou jer možemo još bolje, a i bićemo jači za našeg kapitena. Idemoo!

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Šampion Nais : Lider MGM 2:0    Read More