Mihajlo Cvetković u 4, 28 i 48 min             Stefan Stanković u 17 min
     Andrija Stojković u 68 min                        Lazar Ilić u 63 min

Petlići 2006 godište

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva prve lige petlića FS RIS naši dečaci su ugostili ekipu Radničkog iz Pirota i slavili rezultatom 4:2. Dobro je naša ekipa otvorila utakmicu i već u ranoj fazi igre stvorila nekoliko izglednih prilika, a u nekim situacijama istakao se i golman gostujuće ekipe Ristić. Mihajlo Cvetković je probio po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor i šutura, golman Ristić brani taj udarac, lopta se odbija na nogu Jovanu Koroliji koji sa nekoliko metara šutira neprecizno i lopta odlazi u gol aut. Nekoliko minuta kasnije lopta dolazi do Jovana Korolije na levoj strani koji šalje visoku loptu koja preleće sve odbrambene igrače protivničke ekipe i pada pravo na nogu Mihajlu Cvetkoviću koji iz prve hvata volej i postiže pogodak za vođstvo naše ekipe 1:0. U nastavku igre dobru priliku ne koristi Matija Stojanović kada mu je lopta došla sa leve strane, a on na drugoj stativi, neometan, šutira sa nekih desetak metara ali bravuru pravi Ristić. U nastavku igre dobro je izveo korner Matija Stojanović pravo na glavu Mihajlu Cvetkoviću, međutim on je loše zahvatio i šalje pored gola. Posle uvodne inicijative naše ekipe, naši dečaci su dopustili protivniku malo više prostora i on to koristi. Protivnik je gradio napad po desnoj strani, Jonić je centrirao na drugoj stativi lopta dolazi do Stankovića koji je šalje u mrežu za 1:1. Bez obzira na primljen gol naši dečaci su nastavili da igraju i da napadaju i da stvaraju šanse. Negde na dvadeset metara od protivničkog gola pod faulom je zaustavljen Mihajlo Cvetković. Upravo on namešta loptu i šutira veoma precizno preko živog zida za ponovno vođstvo naše ekipe od 2:1. U finišu prvog poluvremena kapiten piroćanaca Petrović snažno šutira ali odlično brani naš golman Đorđe Golubović. Na poluvremenu 2:1 za nas.

Kapiten Mihajlo Cvetković pokretačka snaga Šampion Naisa!!

U drugom poluvremenu ponovo je naša ekipa više napadala i bila bolji protivnik. Matija Stojanović je izveo korner sa desne strane i ponovo dobro centrirao na glavu Mihajlu Cvetkoviću koji ovoga puta ne greši i glavom šalje loptu u mrežu za 3:1. Matija Stojanović je nakon toga oprobao udarac iz prekida, šutira snažno ali u dobro postavljenog protivničkog golmana Ristića. U nastavku igre nakon nekoliko promena, naša ekipa je malo pala u igri i ponovo dozvolila protivniku da skoro iz identične situacije i gužve u petercu primamo gol te smanji na 3:2 i uvodimo utakmicu u neizvesnu završnicu. Igrači koji ulaze sa klupe trebalo bi na proleće malo da se zapitaju za svoje mesto u ekipi, jer je njihov odnos prema današnjoj igri bio veoma neodgovoran. Nekoliko minuta pre kraja utakmice Milan Ilić je centrirao iz kornera, odbrambeni igrač protivničke ekipe Rančić izbacuje loptu na nekih dvadeset metara od svog gola, na nju natrčava Andrija Stojković i volej udarcem sa preko 20 metara šalje loptu pod prečku i postavlja konačnih 4:2. Moramo da čestitamo i ekipi Radničkog na fer i korektnoj igri, koji se danas prikazao kao neugodan protivnik sa nekoliko talentovanih dečaka. Takođe moramo i da spomenemo našeg golmana Đorđa Golubovića koji je danas sa nekoliko sigurnih intervencija delovao pouzdano i sigurno na golu.

Naša ekipa takmičenje završava sa 7 pobeda, 2 remija i 4 poraza što nas svrstava u gornji deo tabele prve lige petlića FS RIS. Ostale su još dve odložene utakmice koje se najverovatnije neće igrati ove godine. Nadamo se da će na proleće biti bolje jer ova ekipa ima potencijal za bolje rezultate. S obzirom da igramo u ligi za 2006 godište a sa pretežno 2007 godištem u našem sastavu ovakav rezultat nemože se okarakterisati kao neuspeh.

Comments Off on Liga petlića RIS: Šampion Nais : Radnički Pirot 4:2    Read More