Mihajlo Cvetković u 1, 10, 23 i 58 min             Marko Zdravković u 38 min (pen)
     Matija Stojanović u 24 min
     Jovan Korolija u 53 i 55 min
     Nemanja Nikolić u 66 min

Petlići 2006 godište

U odloženoj utakmici prve lige petlića FS RIS, naša ekipa je ugostila ekipu Timočanina iz Knjaževca i ubedljivo slavila rezultatom 9:1. Utaklmica je igrana na stadionu Mladosti u Donjem Komrenu. Od samog starta naši dečaci su ušli furiozno i u prvom minutu postigli gol. Nikola Đorđević je na desnoj strani primio loptu, odigrao pas za Mihajla Cvetkovića u prostor koji izlazi jedan na jedan sa protivničkim golmanom i rutinski postiže pogodak za 1:0. Već u 10.minutu ponovo je u centru pažnje naš kapiten Mihajlo Cvetković kada je na dobar centaršut Matije Stojanovića glavom pogodio suprotan ugao protivničkog gola i to je već 2:0. U 19 minutu Mihajlo Cvetković prolazi desnom stranom odigrava povratnu loptu na 10 metara od gola Timočanina gde je sam Matija Stojanović ali šutira preko gola. U nastavku igre nastavlja se “teror” Mihajla Cvetkovića uspeva da ukrade loptu Ristiću i sam završava napad golom i povećava na 3:0. U finišu prvog dela lepu akciju su napravili Nikola Đorđević, Mihajlo Cvetković i Matija Stojanović, kada je Nikola Đorđević na desnoj strani oduzeo protivniku loptu odigrao za Mihajla Cvetkovića koji nesebično asistira u pet metara za Matiju Stojanovića, a on lepu akciju završava pogotkom i postavlja konačan ishod prvog poluvremena, 4:0.

Matija Stojanović i Andrija Stojković pružili su sjajnu partiju u dresu “šampiona”.

U nastavku igre gost je krenuo malo hrabrije i ofanzivnije i iskoristio opuštenost pojedinih igrača naše ekipe. Pa samim tim u 38.minutu Filip Ljubenović pravi prekršaj u našem šesnaestercu i sudijaMitić opravdano pokazuje na jedanaesterac. Pogodak sa “penaltika” za goste postiže Zdravković, mada je bio na lopti naš golman Đorđe Golubović i umalo nije odbranio. Taj pogodak je prodrmao naše dečake i od tog trenutka je nastavljena dominacija naše ekipe i stvari su došli na svoje mesto. Mihajlo Cvetković je probio po desnom boku i ubacio loptu na penal, do nje nekako dolazi Jovan Korolija i šalje je u mrežu za 5:1. Nedugo zatim u 55.minutu Mihajlo Cvetković je sa nekih dvadesetak metara poslao bombu ka protivničkom golu, golman gostiju prstima je zakačio loptu i ona ipak završava u mreži za 6:1. Rezervista na ovom meču Jovan Korolija je postigao drugi svoj pogodak na današnjoj utakmici i povećao na 7:1. Na centaršut Andrije Stojkovića koji je usledio iz prekida sa desne strane gostujući igrač reaguje nesmotreno i šalje loptu u svoju mrežu za 8:1. U 66 minutu Mihajlo Cvetković, inače igrač utakmice na ovom meču, uputio je centaršut sa desne strane i pogodio u glavu Nemanju Nikolića koji šalje loptu glavom u mrežu za konačnih i ubedljivih 9:1.

Apsolutna nadmoć naših dečaka i dominacija na svi delovima terena na današnjoj utakmici, šteta je samo što na nekim prošlim utakmicama nismo imali ovakav pristup. U svakom slučaju čestitke našim dečacima na ubedljivoj pobedi i zalaganju i sve to trebamo da prenesemo u nedelju na terenu stadiona Mašinac gde igramo gradski derbi protiv ekipe Free Kick.

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Šampion Nais : Timočanin 9:1    Read More