Danilo Božanić u 18 min
     Vukašin Petković u 25 min
     Danilo Nešić u 44 min

Petlići 2007 godište

U ovonedeljnom kolu prve RIS lige petlića naša ekipa je ugostila ekipu Timoka iz Zaječara na našem terenu u Donjem Komrenu i slavila rezultatom 5:1. Tokom čitavog meča naši dečaci su diktirali tempo i stvarali šanse tako da je bilo samo pitanje kojim će se rezultatom završiti meč. Odmah na početku utakmice nakon kornera kojeg je izveo Novak Cenić loptu su protivnički igrači izbacili negde na njihovom šesnaestercu, do nje dolazi Vojin Stojanović koji kratko dodaje do Dušana Đorđevića koji dobro zahvata loptu i šalje je pod prečku za 1:0. Ubrzo nakon toga slobodan udarac je izveo Andrjja Stojković i postigao lep pogodak sa nekih tridesetak metara za 2:0. U 18 minutu veoma lepu akciju započeo je Vukašin Petković na levoj strani, odigrao pas ka Mihajlu Cvetkoviću koji nesebično samo produžava do Danila Božanića koji preciznim udarcem pogađa ugao za 3:0. Naš kapiten Mihajlo Cvetković, koji je i na ovoj utakmici igrao rovit, dobio je loptu negde na sredini terena na desnoj strani, video Vukašina Petković na levoj strani i poslao mu fantastičnu dijagonalu, “Vule” dobro kontroliše loptu i iz drugog dodira je šalje pored golmana gostiju i povećava na 4:0. Gost je u nastavku uspeo da pripreti i nakon kornera loptu su naši odbrambeni igrači slabo izbacili, do nje ponovo dolazi do Stefanović koji ponovo centrira, lopta je dugo letela i na drugoj stativi Đorđević glavom šalje u mrežu, te smanjuje rezultat na 4:1, što je i rezultat prvog poluvremena.

Vukašin Petković strelac jednog gola za “šampione”.

U drugom poluvremenu smo odmorili neke igrače zbog povreda, ali nastavili da igramo dobro. Moramo da pohvalimo igrače koji su danas dobili šansu od prvog minuta, a i one koji su sa klupe ušli. Na početku drugog poluvremena lepu akciju po desnoj strani započeo je Nikola Đorđević, koji dodaje do Danila Božanića, a on ostavlja povratnu na koju natrčava Danilo Nešić i postiže svoj prvenac u ovoj sezoni u dresu “šampiona”. Novak Cenić probija levom stranom odlično centrira na drugu stativu Ilija Đorđević plasira loptu koja za malo odlazi pored stative. Nakon centaršuta danas odličnog Novaka Cenića, Matija Blagojević dobro cilja glavom pored stative međutim loptu sa gol linije izbacuje igrač Timoka. Sredinom drugog dela novajlija Aleksa Stanković, koji je ušao sa klupe, se našao u izglednoj prilici, ali u “petercu” biva izblokiran i nije uspeo da postigne gol. Aleksa Mitrović, pokušao je solo akcijom na levoj strani, uneo loptu na svoju desnu nogu, šutirao, međutim lopta ide iznad prečke, pa rezultat do kraja utakmice ostaje nepromenjen 5:1. Dobra i sigurna igra svih dečaka na današnjoj utakmici. Idemo dalje i pripremamo se za gostovanje neugodnoj ekipi Jagodine!