Posted on 26-05-2019

Uroš Zdravković u 45 i 53 min
     Mihajlo Cvetković u 62 min

Petlići 2006 godište

U pretposlednjem kolu prve RIS lige petlića naša ekipa je ugostila ekipu Trajala iz Kruševca na našem igralištu u Donjem Komrenu, popularnom “Kariskakisu” i pobedila rezultatom 3:0 i tako se revanširala gostima za jesenašnji poraz. Rezime same utakmice je solidno prvo i dosta dobro drugo poluvreme i niz dobrih igara i pobeda je nastavljen. U prvom poluvremenu se vodila velika borba uglavnom na sredini terena bez mnogo šansi pred oba gola. Prvu šansu je imao gost kada je nakon loše postavljene odbrane naše ekipe protivnički napadač korpulentni Slavković dobio loptu od Matića i izašao jedan na jedan sa našim golmanom Mihajlom Ristićem koji dobro reaguje i brani udarac. Nakon toga zicer za naš tim. Mateja Milenković je prošao po desnoj strani i vratio povratnu loptu za Mihajla Cvetkovića koji vara jednog odbrambenog igrača i šutira međutim bravurozna intervencija golmana gostiju Dubroje koji skida zicer našem kapitenu. Naša ekipa imla je blagu inicijativu na terenu ali je odbrana Trajala delovala odlično na čelu sa kapitenom Milenkovićem koji je odigrao prvo poluvreme gotovo bez greške. Tako da na poluvremenu nije bilo golova.

Ilija Đorđević (broj 2) vodio je veliku borbu sa krilom Trajala, Jankovićem

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra naše ekipe. Mihajlo Cvetković je šutirao iz slobodnog udarca, golman gostiju ponovo brani udarac, lopta se odbija od stative i pada u “peterac” gde se našao Đorđe Marjanović koji nije uspeo da smesti loptu u mrežu. Nekoliko minuta nakon toga Mihajlo Cvetković prima loptu na nekih dvadesetak metara od protivničkog gola i šutira snažno, međutim lopta prolazi tik pored stative. U 55.minutu lopta dolazi do rezerviste Uroša Zdravkovića koji je šalje ka Matiji Stojanoviću, a on hvata volej, golman gostiju Dubroja ponovo bravurozno reaguje, lopta se odbija na peterac gde je sve to lepo pratio Uroš Zdravković i poslao u praznu mrežu i doveo naš tim u zasluženo vođstvo 1:0. Nekoliko minuta kasnije Filip Ljubenović je sa desne strane izveo prekid i dugom loptom logodio Matiju Stojanovića koji iz prvog dodira sa loptom odigrava ka Urošu Zdravkoviću, a on izlazi jedan na jedan sa protivničkim golmanom, dribla ga i povećava na 2:0. Igrao se 62.minut kada je Vojin Stojanović, primio loptu na sredini terena i fantastičnom loptom između dva protivnička igrača pronašao našeg kapitena Mihajla Cvetkovića koji šalje loptu pod prečku za 3:0. Nekoliko minuta posle toga, Mihajlo Cvetković je uzeo loptu na nekih pedeset metara od protivničkog gola i nanizao nekoliko protivničkih igrača, šutirao, ali golman gostiju brani i lopta odlazi u korner. Istakli bih da su danas za ekipu petlića pozvani nekoliko dečaka iz generacije 2008 godište koji su potpuno ispunili očekivanja, pogotovo pomenuti Vojin Stojanović koji se istakao lepom asistencijom i koji je veoma sigurno delovao na sredini terena. Bravo deco i idemo dalje!

Petlići Šampion Naisa ovog proleća pružaju sjajne partije. Čestitamo!!

Comments Off on Liga petlića FS RIS: Šampion Nais : Trajal 3:0    Read More